KrásaRady a tipy

Úžasné triky s bramborou – odstraňte tmavé skvrny z obličeje

V letním období, slunce často negativně působí na pokožku pleti a vytváří tmavé skvrny na obličeji. Než půjdete na slunce, namažte se opalovacím krémem, který bude vaší pokožku chránit před škodlivými UV paprsky. Možná si říkáte, že už teď je pozdě. Nezoufejte! My vám přinášíme přírodní způsob, jak se těchto skvrn způsobených sluncem zbavit.

Hlavní složkou je 100% rostlinná přísada brambor. Brambora je velmi oblíbená a chutná potravina, ale dá se skvěle využít i na odstranění kosmetických vad. S bramborou se můžete zbavit špatného tónu pleti, vybělit kůži, nebo potlačit podráždění kůže.

Léčivé schopnosti brambory

  • Snižují výskyt aknébramborová
  • Zpomalují proces stárnutí
  • Odstraňují skvrny z pokožky
  • Snižují zánětlivé stavy pokožky
  • Odstraňují otoky a kruhy pod očima
  • Hydratují a vyživují pokožku pleti

Jak na léčbu

Na léčbu vám postačí jedna středně velká syrová brambora. Jediné, co s ní musíte udělat, je oloupat ji a vymačkat z ní šťávu. Tu pak aplikujte na postiženou oblast.

Další možnosti léčby

Bramborová a citrónová šťáva

Šťávu z jedné brambory smíchejte se šťávou z půlky citrónu. Tuto směs naneste na obličej a nechte působit po dobu 15 minut. Po uplynutí doby si obličej omyjte.

Kombinací bramborové šťávy s citrónem vytvoříte léčivou směs, která je perfektní pro mastnou a smíšenou pleť.

Bramborová a cibulová šťáva

Smíchejte šťávu z jedné brambory se šťávou z půlky cibule. Vzniklou směs aplikujte na postiženou oblast a nechte působit po dobu 10 minut. Poté pleť opláchněte vlažnou vodou.

Stejně jako brambora, i cibule má skvělé protizánětlivé vlastnosti. Vhodná je na aknózní pleť.

Bramborová a okurková šťáva

Smíchejte šťávu z jedné brambory se šťávou z poloviny okurky. Tuto směs naneste na postiženou oblast a nechte působit 20 minut. Po 20 minutách si obličej opláchněte studenou vodou.

Okurka obsažená v této směsi podpoří bramboru při vypínání pleti. Je na otoky a kruhy pod očima.

Bramborová a mrkvová šťáva

Smíchejte šťávu z 1 brambory a 1 mrkve (v poměru asi 1:1). Poté směs naneste na obličej a nechte působit po dobu 25 minut. Nakonec opláchněte pleť studenou vodou.

Vyzkoušejte léčivé účinky brambory a mějte krásnou pleť.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button