JídloKrásaPrevencePřírodní léčbaRady a tipyVitamínyZdraví

Lahodné šťavnaté broskve chutnají úžasně, navíc mají několik zdravotních benefitů

Broskve jsou velmi oblíbeným ovocem zejména u dětí. Sladká šťavnatá dužina je lahodnou sladkou pochoutkou, i když ji pokrývá slupka s jemnými chloupky, které moc oblíbené nejsou.

Broskve jsou příbuzné se známějšími meruňkami, ale také švestkami, třešněmi či dokonce mandlemi. Broskve jsou oblíbenou svačinkou, ale mohou se přidat do různým salátů nebo teplých jídel. Kdo by neznal legendární pokrm – kuřecí plátek zapečený se sýrem a broskví (i když byla z kompotu).

Broskve jsou výživné a mohou nabídnout řadu zdravotních výhod, včetně lepšího trávení, hladší pokožky a úlevy od alergií.

Každý antioxidant se počítá

Broskve jsou plné antioxidantů. V dnešní době již téměř každý ví, že antioxidanty jsou pro správné fungování organismu velmi důležité. Pomáhají likvidovat volné radikály, snižují záněty a bojují proti stárnutí.

Kromě antioxidantů obsahují broskve v menším množství  hořčík, fosfor, železo a některé vitamíny B.

Broskve napomáhají lepšímu trávení

Broskve obsahují vlákninu, která přispívá k hladkému trávení a nižšímu riziku střevních onemocnění. Květy broskvoně také poskytují určité sloučeniny, které zřejmě podporují zdravou funkci střev.

Mohou zlepšit zdraví srdce

Broskve obsahují sloučeniny, které mohou pomoci snížit rizikové faktory srdečních onemocnění, jako je vysoký krevní tlak, stejně jako hladiny triglyceridů a cholesterolu.

Mohou pomoci chránit pokožku

Sloučeniny v broskvích a broskvových květech mohou pomoci udržet vaši pokožku zdravou tím, že udržují vlhkost a chrání před poškozením sluncem.

broskev-talir-nuz

Mohou působit preventivně proti některým typům rakoviny

Sloučeniny obsažené v broskvích mohou nabízet určitou ochranu proti rakovině tím, že omezují tvorbu, růst a šíření rakovinných buněk. Zejména broskvová slupka a dužina jsou bohaté na karotenoidy a kyselinu kávovou – dva typy antioxidantů, u kterých bylo zjištěno, že mají protirakovinné vlastnosti.

Mohou pomoci snížit příznaky alergií

Broskve mohou snížit příznaky alergie.

Když je vaše tělo vystaveno alergenu, uvolňuje histaminy nebo chemikálie vytvořené vaším imunitním systémem, které pomáhají zbavit vaše tělo alergenu.

Histaminy jsou součástí obranného systému vašeho těla a spouštějí příznaky alergie, jako je kýchání, svědění nebo kašel.

Broskve mohou pomoci snížit příznaky alergie tím, že zabrání uvolňování histaminů v krvi.

Zdroj obrázků: pxhere.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button