Prevence

Jak rozpoznat onemocnění srdce měsíc předem

Onemocnění srdce jsou velkým problémem ve všech vyspělých zemích, především z důvodu vysokého výskytu obezity a nezdravých návyků. Strava hraje obrovskou roli v otázkách srdečního zdraví stejně jako kouření a sedavý životní styl.

Například v Americe se dostaví každoročně infarkt u 720 000 lidí, což představuje každé čtvrté úmrtí.

Zatímco většina srdečních onemocnění je spojena z nezdravým nebo nedbalým životním stylem, srdeční záchvaty mohu zasáhnout bez varování i u lidí, kteří žijí poměrně zdravě, cvičí, pijí a udržují si zdravou váhu. Proto kromě prevence hraje důležitou roli také schopnost rozeznat varovné signály. Mezi hlavní patří:

Únava a slabost

Pocit slabosti může o zdraví vašeho srdce hodně vypovídat. Jestliže jsou vaše tepny ucpané a do srdce neproudí dostatek krve, můžete se často cítit slabí. Proto jestliže se u vás únava vyskytuje téměř každodenně, tyto příznaky neignorujte.

Závratě

Také silné návaly chladu a závratě mohou být varovným signálem. Opět je to spojeno s průtokem krve.

Příznaky podobné chřipce

Příznaky chřipky zahrnují bolest kloubů a svalů, bolest v krku, ucpání nosní dutiny, dušnost, silné bolesti hlavy. Těmito problémy také často trpí lidé ohrožení infarktem.

Tlak v hrudi

Jeden z nejčastějších příznaků infarktu je tupý tlak na hrudi. Může být různé síly, chvílemi přecházet do bolesti. Rozhodně jej však nikdy neignorujte. Jedná se o nejčastějšího předchůdce srdečního záchvatu a obecně znamená, že dojde k problému, alespoň co se týká zdraví vašeho srdce.

Níže je několik způsobů, jak si pomoci, jestliže trpíte srdečními problémy

Léky

Užívání předepsaných léků na srdce samozřejmě pomůže s problémy se srdcem. Je však velmi důležité, abyste se ujistili, že všechny jsou správně předepsány a vhodně se doplňují ještě předtím, než je začnete užívat. I lékaři jsou jen lidé a mohou udělat chybu. Také si všímejte možných vedlejších účinků a v případě, že se vyskytnou, trvejte na výměně.

Změňte životní styl

Špatná strava a nedostatek cvičení představují typické špatné návyky. Zpracované potraviny, závislost na cukru a televizi; to vše může být začátkem nebezpečné nemoci. Dobrou zprávou je, že jste to jen vy, kdo je zodpovědný za svůj život, a proto například začněte jezdit na kole, posilovat a jíst potraviny, které jsou přínosné pro zdraví vašeho srdce.

Jestliže máte některé z výše uvedených příznaků, doporučujeme urychleně navštívit lékaře a změnit životní styl.

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button