KrásaPrevencePřírodní léčbaRady a tipy

Letní tělové peelingy – 2. díl

Máte spálenou pokožku od slunce nebo vám vadí svléknout se do plavek kvůli celulitidě? Nebo jen potřebujete dát sbohem staré pokožce? Ať je váš důvod jakýkoliv, je na čase začít používat tělové peelingy.

SOS na spálenou pokožku

Peeling z aloe vera a grepu

Složení:

čerstvé listy aloe vera

extra panenský kokosový olej lisovaný za studena

dužnina z grepu

pár kapek grapefruitového esenciálního oleje

Postup:

Omyjte všechny nečistoty, které jsou na listech aloe a osušte je. Trny můžete a nemusíte odstranit nožem, je to v podstatě jedno. Poté odloupněte z jedné strany první vrstvu aloe a vymáčkněte gel.

Smíchejte ho s kokosovým olejem, dužninou z grepu a olejem. Množství volte podle konzistence. Tento peeling je velmi osvěžující a současně poskytuje úlevu i spálené pokožce.

Uložte gel z aloe vera do nádobky a vložte do chladničky. Kokosový olej při chlazení ztuhne, takže možná budete muset gel před aplikací promíchat. Vydrží v chladničce asi měsíc.

Boj s celulilitidou

Kávový peeling

Káva je oblíbenou přísadou pro mnoho tělových peelingů. Drobná zrníčka jsou totiž šetrné k pokožce a přitom účinné při odstraňování odumřelých buněk z povrchu pokožky. A kdo odolá vůni šálku kávy?

Složení:

1/2 šálku kávy

2 lžíce horké vody

1 polévková lžíce zahřátého kokosového oleje

Postup:

Kávu spařte horkou vodou a důkladně promíchejte lžící. Přidejte kokosový olej.

Pryč s odumřelými kožními buňkami

Cukrový peeling

Hnědý cukr je levná a přístupná přísada, která skvěle odlupuje pokožku. Hnědý cukr je k pokožce navíc ohleduplnější, než třeba mořská nebo epsomská sůl.

Díky tomu je parádní složkou pro citlivou pokožku. Budete se cítit zalepená, ale není nic snazšího, než pokožku pořádně opláchnout.

Složení:

1/2 šálku hnědého cukru

1/2 šálku oleje dle vašeho výběru, např. kokosový, jojobový, olivový, mandlový nebo hroznový

éterické oleje volitelně

Postup:

Smíchejte hnědý cukr a olej v nějaké mističce. V případě nutnosti přidejte více cukru nebo oleje, abyste dosáhli správné konzistence. Přidejte jednu nebo dvě kapky svého oblíbeného éterického oleje a zamíchejte do směsi.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button