Babské radyPřírodní léčba

Jak se zbavit bolesti hlavy přírodní cestou?

Pobolívá vás hlava, ale vy si nechcete brát prášek? Trpíte bolestmi hlavy poměrně často? Zkuste místo léků vsadit na přírodní prostředky, které vás zbaví bolestí hlavy i bez léků. 

Co pomůže?

Pokud vás hlava bolí často, měli byste navštívit svého ošetřujícího lékaře, který zkontroluje váš zdravotní stav. Bolí-li vás hlava jen občas a vy si nechcete zbytečně brát léky, zkuste přírodní cestu, která vás bolesti hlavy zbaví. Za bolestmi hlavy často stojí nedostatečný příjem tekutin. Snažte se proto dodržovat pravidelně pitný režim a pokud vás zrovna bolí hlava, pořádně se napijte. Další pomoc zastane ledový obklad na čelo. Díky studenému šoku dochází k zúžení cév a bolest se dál nebude šířit.

Jaké byliny pomáhají?

S bolestí hlavy si poradí také některé byliny. Vyzkoušejte například čaj z oregana či majoránky. Tyto dvě bylinky totiž obsahují oleje, které pomáhají tlumit bolest. Čaj z bylin si můžete dosladit medem pro lepší chuť. Bolest zmírňují také listy z břízy. Ty mají nejen protikřečové, detoxikační a odvodňující účinky, ale díky obsahu enzymů se postarají i o zmírnění bolesti. Listy z břízy se podávají ve formě čaje či koupele. Další bylinou, která pomůže při bolestech hlavy, je bazalka. Je silným antioxidantem, který má vliv na stresové hormony kortizol a adrenalin, což z ní činí dobrý přírodní lék na úzkost, ale i bolesti hlavy. Zapomenout nesmíme ani na levanduli, především na levandulový olej, který pomůže od bolestí hlavy a migrén. Zklidňuje, umírňuje a postará se o to, abyste se cítili klidně.

Na migrénu

S migrénou si zase poradí libavka poléhavá, která má účinky podobné aspirinu. Pokud máte migrénu a bolí vás hlava, může libavka pomoci. Připravte si z libavky čaj, ten také zlepšuje zažívání a pomáhá s léčbou chřipky a nachlazení, které často bolesti hlavy doprovázejí. S migrénou si poradí také rozmarýn, jeho vůně totiž zmírňuje projevy migrény.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button