HubnutíKrásaPřírodní léčba

Chcete spálit tuky a ještě se dobře vyspat? Pijte tyto nápoje před spaním – 2. díl

Ve druhém díle si představíme, další posilovače spánku i hubnutí, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Je totiž bohužel zřejmé, že krátkodobý spánek, trvající méně, než 6 hodin denně – nevěstí pro náš organismus nic užitečného. Naopak mu škodí!

Stoupající hladina kortizolu ovlivňuje tělesnou hmotnost a zhoršuje dlouhodobé zdraví. Ve skutečnosti je potřeba vyprodukovat až o 30% více inzulínu, než normálně. S našimi nápoji se vám snáze usne a shodíte i nějaké přebytečné kilogramy.

Okurka plus zázvor

Složení:

  • 5-10 plátků okurky včetně slupky
  • 1 polévková lžíce čerstvě strouhaného zázvoru
  • 2 dcl vody
  • 1 čerstvě vymačkaný citron
  • špetka himálajské růžové soli

Okurku vložte do vody a zamíchejte společně se zázvorem. Přidejte citronovou šťávu a sůl, opět promíchejte.

Okurka

Tato nízkokalorická zelenina má neuvěřitelně vysoký obsah rozpustné vlákniny, která se váže na mastné kyseliny, jenž vznikají při konzumaci tuků. Pomáhá je pak odstranit, což snižuje celkový příjem tuků z trávicího traktu. Okurky jsou také silným detoxikačním prostředkem pro vaše játra a přirozeným diuretikem – podporují vyplavování moči společně s toxiny. Stejně jako citrony, jsou okurky jednou z nejdůležitějších zásaditých potravin, které vyrovnávají hladinu pH vašeho těla a působí proti účinkům kyselých jídel.

Zázvor

Vlastní silné zažívací vlastnosti, četné studie poukazují na to, že je účinný při cukrovce a regulaci glukózy. Je také silný protizánětlivý prostředek a podle studií pomáhá dokonce snižovat hladinu kortizolu a spalovat tuky.

Citrónová šťáva

Citróny jsou úžasné jako detoxikační kúra. Pomáhají alkalizovat vaše tělo, což následně zabíjí bakterie a viry. Stejně jako prospívají zdraví kostí a snižují úbytek svalové hmoty, zvyšují šance, že nebudete trpět na vysoký krevní tlak a mrtvice. Posilují kardiovaskulární zdraví a podporují paměť.

Mléko plus muškátový oříšek

Složení:

  • 1 šálek plnotučného kravského mléka
  • 1-2 lžičky medu
  • špetka čerstvě nastrouhaného muškátového oříšku (ne více, než 1/8 čajové lžičky)

Mléko zahřejte a nechce vychladnout, stačí, když bude vlažné. Vmíchejte med a nastrouhaný muškátový oříšek.

Mléko

Pravidelná konzumace mléka ve skutečnosti zabraňuje přírůstku hmotnosti. Mléko také obsahuje tryptofan, aminokyselinu, která podporuje spánek.

Med

Vynikající na relaxaci, ulehčuje usínání a je zárukou klidného spánku. Přírodní cukr v medu mírně zvyšuje inzulín a umožňuje tryptofanu jednodušeji vstoupit do vašeho mozku. Užívání lžíce medu před spaním pomáhá k produktivnějšímu spánku.

Muškátový oříšek

Muškátový oříšek je populární domácí lék na nespavost, zejména v kombinaci s teplým mlékem. Je bohatý na hořčík – základní minerál, který vaše tělo potřebuje ke snížení nervového napětí. Stimuluje také uvolňování serotoninu, který se v mozku mění na melatonin, aby navodil spánek.

Studie také poukazují na to, že muškátový oříšek obsahuje stopové prvky narkotik, které mohou pomoci uvolnit různé neurotransmitery navozující relaxaci a spánek. Muškátový oříšek má také známý termogenní účinek, který v zásadě urychluje váš metabolismus, aby během spánku spaloval nadbytečný tuk.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button