JídloPrevencePřírodní léčbaZdraví

Diabetes 2. typu je rozšířené onemocnění. Jaké rostlinné látky a bylinky mohou pomoci?

„Cukrovkáři“ mají značně omezený jídelníček, zejména ti, kteří mají diabetes 2.typu. V České republice se potýká s tímto onemocněním přes 900 tisíc lidí. Každoročně k nim přibude dalších 60 tisíc, což vede k zamyšlení, zda existují i přírodní prostředky, které mohou zvládat příznaky diabetu.

Kurkumin

Sloučenina kurkumin, která se nachází v koření kurkuma, zvyšuje kontrolu krevního cukru a může působit preventivně před onemocněním.

Ženšen

Ženšen se jako tradiční lék používá již více než 2000 let. Jak asijský, tak americký ženšen může pomoci snížit hladinu cukru v krvi u lidí s cukrovkou. Extrakt z plodů ženšenu může být schopen normalizovat hladinu cukru v krvi a zlepšit citlivost na inzulín.

Pískavice řecké seno

Tato bylina se na Blízkém východě používá jako lék a jako koření po tisíce let. Může mít významný vliv na kontrolu hladiny cukru v krvi.

Psyllium

Tato rostlinná vláknina se nachází v běžných objemových laxativech a vlákninových doplňcích. Psyllium se také historicky používalo k léčbě cukrovky. Lidem s diabetem 2. typu, kteří užívají 10 gramů psyllia každý den, se může zlepšit hladina cukru v krvi a snížit hladina cholesterolu v krvi.

prst-cukrovka

Skořice

Konzumace asi půl lžičky skořice denně může mít za následek výrazné zlepšení hladiny cukru v krvi, cholesterolu a triglyceridů u lidí s diabetem 2.

Aloe vera

Tato rostlina se pro své léčivé vlastnosti používá již tisíce let. Šťáva z rostliny aloe vera může pomoci snížit hladinu cukru v krvi u lidí s cukrovkou 2. typu. Sušená míza z rostliny aloe vera se v Arábii tradičně používá k léčbě cukrovky.

Bazalka

Tato bylina se běžně používá v Indii jako tradiční lék na cukrovku. Bazalka může zvýšit sekreci inzulínu a mít pozitivní vliv na hladinu cukru v krvi nalačno a na hladinu cukru v krvi po jídle.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button