HubnutíJídloPrevencePřírodní léčbaVitamínyZdraví

Kiwi má lahodnou chuť a spoustu zdravotních výhod

Bývaly doby, kdy bylo kiwi pro nás neznámým ovocem. Ačkoli má kiwi stále svou exotičnost, pro svou lahodnou sladkou chuť je oblíbené u dětí. Kiwi se používá do ovocných zákusků, smoothie, ovocných salátů nebo jen tak samotné.

Kiwi prospívá pleti

Jednou z největších výhod kiwi je jeho úžasná schopnost zadržovat vlhkost pokožky. To je z velké části způsobeno vysokou koncentrací vitamínu C v ovoci, který zvyšuje bariérové tuky ve slupce.

Pokaždé, když jíte potraviny bohaté na vitamín C, jako je kiwi a jahody, dáte své pleti nástroje, které potřebuje k boji proti známkám stárnutí.

Kiwi pomáhá v těhotenství

Jíst kiwi v těhotenství má pro nastávající matku mnoho výhod. Kiwi má vysoký obsah kyseliny listové. Kyselina listová aktivně zabraňuje poruchám růstu plodu. Kromě toho kiwi pomáhá nastávajícím matkám přirozeně vstřebávat železo, což může být nezbytné pro zajištění toho, aby matka svému dítěti dodala dostatek kyslíku.

Hubnutí

Pokud chcete zhubnout, kiwi je jedním z nejlepších druhů ovoce. Má vysoký obsah vody, nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny.

Vysoké množství vitamínu C v kiwi je klíčem k hubnutí. Vitamin C pomáhá kontrolovat krevní tlak, hladinu cholesterolu lze kontrolovat, podporuje zdraví střev a podporuje funkci imunitního systému. Hraje také důležitou roli v metabolismu tuků. To vše jsou důležité faktory při zahájení cesty hubnutí.

Kiwi vstupuje do aktinidinu, antioxidantu, který štěpí tělesné bílkoviny. Tento antioxidant je dobrý při použití, protože může pomoci špatnému trávicímu systému. Pomáhá při trávení bílkovin a může pomoci těm, kteří trpí syndromem střevní stimulace.

kiwi-voda

Pro lepší zrak

Kiwi může zabránit makulární degeneraci a případné ztrátě zraku. Kiwi obsahuje zeaxanthin a lutein (nebo jinými slovy: „vitamíny pro oči“). Tyto dvě sloučeniny mají podobné funkce jako antioxidanty a pomáhají budovat vitamín A, základní živinu pro oči. Absorbují také přebytečné světlo, které může poškodit sítnici a chránit oko před šedým zákalem a dalšími očními chorobami.

Zdravý nervový systém může mít pozitivní účinky na vaši sítnici, která má nejvyšší koncentraci nervů a je v podstatě centrem oční komunikace. Kiwi má také dobré množství mědi, což je základní živina pro podporu nervového systému, a proto podporuje zdravou funkci očí.

Prospívá růstu vlasů

Vitamíny v kiwi pomáhají vyživovat pokožku hlavy a zlepšují krevní oběh, čímž účinně předcházejí plešatosti. Zinek spolu s opravou tkání pomáhá usnadnit růst vlasů. Zachovává mazové žlázy a vyživuje nové vlasové folikuly.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button