JídloOstatníPrevenceRady a tipy

Extrémně mocná směs ze starého Řecka, která posílí celé tělo!

Když se řekne řecký muž, představíte si krásného, opáleného a vzrostlého muže? A když si vzpomenete na řecké ženy, vidíte zdravé, krásné bohyně, které mají ten pravý temperament? Ano, to vše jsou Řekové a právě od nich pochází i recept na směs, která posílí vaše tělo. Prozkoumejte ho s námi.

Řecko je v tabulce států podle střední délky života na devatenáctém místě, to není vůbec špatné s přihlédnutím na skutečnost, že v seznamu je přibližně 200 států. Řekové se dožívají v průměru 77 let a řecké ženy 82 let. Vyzkoušejte jejich zázračný recept na posilu celého těla a prodlužte si léta své vitality.

Lněné semínko

Základem této směsi je lněné semínko, které je pro řeckou kuchyni typické již stovky let. Lněné semínko je bohaté na látky, které jsou pro naše zdraví prospěšné. Obsahují omega-3 esenciální mastné kyseliny, alfa-kyselinu linoleovou a ligniny. Neopomíjí ani řadu vitamínů a minerálů. Pravidelná konzumace lněných semínek vás chrání před nemocemi srdce a cév. Alfa- kyselina linoleová udržuje srdeční buňky v klidu. Brání také tvorbě zánětlivých látek v těle. Zánětlivým procesem může být ateroskleróza či ucpávání cév. Snižuje hladinu cholesterolu a riziko mozkové mrtvice.

Dýňová semínka

Druhou příměsí na seznamu jsou dýňová semínka. Původem jsou především z tropické Afriky. Dýňová semínka jsou oblíbenou pochoutkou snad každého člověka. Kdo z vás si nedal pražená dýňová semínka večer k televizi nebo jako přídavek do müsli? Dýňová semínka prospívají vašemu tělu. Zmírňují potíže u onemocnění prostaty. Mají uklidňující účinek a příznivý vliv na svalstvo močového měchýře. Potlačují parazity v zažívacím traktu. Měly by být součástí každé kuchyně, jelikož jsou plná cenných látek. Bohatá jsou na fosfor, zinek, vitamin E, A, D, vitamíny skupiny B a minerály jako je draslík, mangan a měď. Jsou i významným zdrojem nenasycených mastných kyselin, které snižují cholesterol, vysoký tlak a snižují riziko infarktu a mrtvice. Nepostrádají ani esenciální mastné kyseliny skupin Omega 3 i Omega 6.

Slunečnicová semínka

řeckaSlunečnice byla jednou z prvních rostlin pěstovaných na území dnešních Spojených států. Slunečnicová semínka jsou využívány severoameričany přes pět tisíc let. Obsahují vysoká podíl hořčíku, železa, vápníku a fosforu. Přestože mají poměrně vysokou nutriční hodnotu, jsou lehce stravitelná.

Stejně jako předchozí semena obsahují mastné kyseliny, které snižují hladinu cholesterolu v krvi a brání rozvoji arteriosklerózy. Jejich velkou výhodou je i obsah vitamínu E, který působí jako silný antioxidant a zabraňuje degeneraci cév. Slunečnicová semínka obsahují tolik vitamínu B1 jako pšeničné klíčky. Lidé, které trápí stres, deprese, nespavost nebo nervozita, najdou v těchto semínkách silného pomocníka.

Jak si připravit tradiční řeckou směs?

Seznamte se se starobylým a účinným receptem z Řecka na posílení celého těla, který podporuje i budování silnějších kostí. Jde o starobylý recept, ale ingredience na něj seženete snad v každém obchodě. Na domácí lék budete potřebovat:

  • 10 lžic lněného semínka
  • 5 lžic mletých ​​sezamových semínek
  • 2 lžíce dýňových semen
  • Pšeničná zrna
  • 1 lžíci slunečnicových semen
  • 3 lžíce rozinek
  • 1 kg medu

Všechny ingredience smíchejte ve velké míse. Když je směs promíchána, nalijte ji do skleněné nádoby. Konzumujte 1 polévkovou lžíci před snídaní a obědem. První výsledky ucítíte již po prvním týdnu používání. Tento lék není jen zdravotním přínosem pro vaše tělo, ale i chutnou dobrotou, která zažene chuť na sladké nezdravé tyčinky či pečivo. Jde o naprosto přírodní lék, který neobsahuje žádné zbytečné přísady.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button