Babské radyOstatníPřírodní léčba

10 rostlin, které odpuzují negativní energii a nabijí vás tou pozitivní – ty musíte mít doma

Květiny jsou krásnou dekorací, která navíc domovu dodává přírodní ráz a skvěle doplňuje jiné bytové vybavení. Věděli jste ale, že na nás rostliny působí a umí přitahovat nebo naopak odpuzovat pozitivní či negativní energii?

V žádném případě tak není jedno, jaké rostliny doma máte – můžou vám prospět i ublížit. Vybírejte tedy takové, které přináší pozitivní závan energie a chrání vás před negativními vlivy vnějšího prostředí.

Kaktus

Ačkoliv kaktus může působit poněkud nepřívětivě, dokáže skvěle přitahovat pozitivní energii. Umí navíc dobře pohlcovat elektromagnetické záření domácích spotřebičů.

Máta

Dodává pocit bezpečí a pohody. Svou jemnou vůní navozuje atmosféru klidu a čistoty, a tak pozitivně působí na psychickou pohodu člověka.

Bambus

V současné době je bambus velmi moderní a umocňuje stylovost domácnosti. Bambus zvlhčuje vzduch a navozuje pocit bezpečí a klidu.

Jasmín

Přináší prosperitu zejména do vztahů. Buduje pozitivní atmosféru mezi páry i rodinou obecně a postará se tedy o klid a mír v domácnosti. Jeho příjemná vůně navíc většině lidí velmi voní.

Rozmarýn

I jeho aroma působí léčivě. Udržuje tedy doma čistý vzduch bez patogenů a virů a navizuje pozitivní myšlení.

Tymián

Neutralizuje zápach i špatné vibrace. Pomáhá zejména k dobrému spánku, proto je nejvhodnější mít jej v ložnici.

Chryzantéma

Je skutečně krásnou rostlinou, a proto navozuje pohodovou a přátelskou atmosféru. Skvěle doplňuje jakýkoliv jiný dekorační prvek a mezi rostlinami se jí jen málokterá vyrovná svým půvabem.

Eukalyptus

Všichni dobře známe jeho výraznou vůni. Pomáhá tedy typicky při jakýchkoliv potížích s dýcháním a jak se říká „pročišťuje vzduch“ po hádkách.

Aloe vera

Jedná se opět o rostlinu s mnoha léčivými účinky zejména na pleť, takže ji jistě využijete nejen k dekoraci, ale i jinak. Navíc umí odpuzovat závist a negativní emoce a podobně jako kaktus je nenáročná na péči.

Vánoční hvězda

Většina z nás si tuto nádhernou rostlinku pořizuje pouze během vánočních svátků, ale měla by mít své místo v domácnosti po celý rok. Vyvolává totiž příjemné pocity a vzpomínky, působí uklidňujícím dojmem a šíří kolem sebe pozitivní vibrace.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button