Přírodní léčbaZdraví

Mykóza nehtů už nikdy nebude problém. Víme jak na ni

Běžně dostupné přípravky proti mykóze jsou sice účinné, ale velmi agresivní a pro pokožku v okolí nehtů často naprosto likvidační. Existuje šetrnější a přesto stejně účinné řešení!

Takové recepty se totiž osvědčily všem předchozím generacím, a proto bychom na ně ani my, v dnešní moderní době, neměli zapomínat.

Léčba plísní

Vyzkoušejte ověřený lék našich babiček – jablečný ocet se sodou. Ocet ničí přirozené prostředí, ve kterém se plísně množí, a proto je skvělou možností, jak s mykózou zatočit. Soda pak neutralizuje a čistí prostředí nehtového lůžka a zajistí to, že vaše nohy nebudou po použití octu podrážděné.

Co budete potřebovat?

  • 1 sklenice jablečného octa
  • 5 lžiček sody
  • 3 litry teplé vody

Postup:

Vodu nechte vařit, nalijte ji do lavoru a ještě za horka přilijte jablečný ocet. Počkejte, dokud voda neochladne a poté přisypte jedlou sodu. Vše řádně promíchejte a ponořte do něj nohy na 15 – 20 minut. Po koupeli si nohy opláchněte čistou vodou bez mýdla.

Léčbu opakujte každý den. Plísně zmizí sami do týdne.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button