OstatníZdraví

Bílé tečky na nehtech nepodceňujte. Může jít o varovné signály některých chorob!

Bílé skvrny na nehtovém lůžku jsou způsobeny vzduchovými bublinami, což málokdo z nás ví. Ani název leukonychia zřejmě znát nebudete, a proto je tu tento článek, který vás do této problematiky uvede.

V případě leukonychie se jedná o drobná poranění na spodní části nehtu. Nemusí to však být jediná příčina.. Důvodů, proč se tomu tak stává, je samozřejmě hned několik. Do určité míry sehrává roli genetika, ale v horším případě za tím stojí i jiné zdravotní problémy. Pojďme se podívat, jaké to jsou.

Jaké nemoci se mohou skrývat za tečkami na nehtech

Pokud u sebe zpozorujete bílé tečky na nehtech, může se jednat o stav doprovázející jiné nemoci, např. lupénku a ekzém. Onychomykóza je komplikace plísňové nákazy, ale nemusí to tak být pokaždé. Bílé skvrny se velmi často objevují také u lidí, kteří mají na těle bradavice.

profimedia-0004377927-1

Když si všimnete, že jsou na vašich nehtech dvě bílé vodorovné čáry, mohou se za tím skrývat i vážnější choroby jako Hodgkinova nemoc, malárie a lepra. Také u lidí se srdeční zástavou jsou někdy na nehtech tyto rýhy. Úzké pruhy však mohou znamenat i nedostatek bílkovin v krvi, což je jednou ze šťastnějších příčin.

Hypoalbuminémie chronického rázu, která se neléčí, také nebude v závěru zrovna snadným vodítkem k tomu, co se s vaším tělem děje (nepravidelná strava, onemocnění ledvin, cirhóza jater, srdeční selhání).

Nechtěli jsme vás vystrašit, jen poukázat, co vše může stát za bílými skvrnkami na nehtech a jak důležité je vyhledat lékaře. Ve většině případů se tak děje při zánětlivých reakcích v těle jako odezva na infekci nebo poranění.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button