Dům a zahradaRady a tipyZdraví

DIY čistič na spáry v koupelně a kuchyni

Není těžké se naučit využívat domácí suroviny ze spíže k udržení čistoty domácnosti, ale třeba i jinak. Na internetu se to těmito recepty jen hemží a věřte nebo ne, vždy je lepší zvolit přírodní způsob.

Proč? Není to jen o tom, že je daleko šetrnější k přírodě, ale přistupuje takto také k nám, lidem. Vdechovat nebo se dotýkat chemikálií není jistě nic zdravého. Mimo jiné mohou vznikat také nejrůznější druhy alergií, které se těžko odstraňují.

Vyrobte si s námi přípravek s extra silným účinkem

Nemusíte mít doma zrovna laboratoř na to, abyste sami přišli s nápadem, stačí se jen podívat na náš osvědčený recept. Čištění prostor mezi dlaždicemi není snadný úkol, ale s těmito ingrediencemi to určitě zvládnete.

Možná sami z vlastní zkušenosti víte, že dlaždice v koupelně na podlaze dají pořádně zabrat a samotný mop na ně nestačí. Aby člověk vyčistil spáry, je potřeba jít do pokleku a podlahu pěkně z gruntu vytřít.

Na náš speciální přípravek si připravte:

  • staré zubní kartáčky nebo přímo kartáč na spárovací hmoty
  • prášek do pečiva
  • citronová šťáva
  • bílý ocet

Instrukce:

Krok 1

Nejprve umyjte podlahu naředěným roztokem 1 dílu octa na tři díly vody. Odstranění špíny na povrchu vám umožní odstranit hlubší skvrny.

Krok 2

Z citronové šťávy a jedlé sody připravte pastu. Citronová šťáva a jedlá soda jsou vynikajícími přírodními čisticími prostředky pro většinu věcí ve vaší domácnosti. Nejde tu o zachování přesného množství, jen je cílem dosáhnout té správné konzistence. Směs by měla za každou cenu být hustá jako pasta.

Naše rada: začněte zhruba se čtvrt šálkem jedlé sod na lžíci citronové šťávy a uvidíte.

Krok 3

Rozetřete pastu na spáry v dlaždicích, nechte několik minut působit a poté už jen drhněte, co budete moci. Tuhé štětiny jsou efektivnější, než měkké zubní kartáčky. Pokud budete drhnout tímto způsobem celou koupelnu, bude vás pěkně bolet paže. Na druhou stranu výsledek skutečně stojí za to.

Krok 4

Nyní je potřeba tu vydrhnutou krásu vystavit na odiv. Opět vytřete podlahu jako v prvním kroku a ujistěte se, že jste vše řádně smyli.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button