Zdraví

Trpíte dýchacími potížemi a kašlem? Umístěte si na hruď kafr

Už jste někdy slyšeli o kafru? Kafr je bílá krystalická látka, která se extrahuje z vavřínového dřeva. Je součástí mnoha různých kosmetických přípravků, jako jsou oleje, mýdla a krémy.

Vlastní mnoho prospěšných vlastností pro naše zdraví. Kafr má svěží a mírně nahořklou chuť. S jeho používáním byste však měli být opatrní, je velmi silný. Když s ním potřete kůži, tak v tom místě budete mít pocit necitlivosti. V tomto článku si přečtěte výhody, které s sebou kafr přináší.

Zdravotní výhody kafru

  • Zlepšuje krevní oběh
  • Je užitečný při problémech s křečovými žílami
  • Podporuje trávení
  • Je skvělou prevencí proti zánětu, nadýmání a plynatosti
  • Zrychluje metabolismus

Dýchací potíže

kafrK léčbě vám poslouží malý váček, kam kafr umístíte. Zatímco vy spíte, vaše plíce se čistí. Používá se zejména na noc, protože zmírňuje projevy kašle. Aby pytlíček ulevil potížím, musí se nacházet na hrudi.

S kafrem můžete i inhalovat. Naplňte libovolnou nádobu teplou vodou, přidejte kafr a počkejte, až se rozpustí. Přes hlavu si přehoďte ručník a inhalujte. Vodní pára umožní prostup účinných látek do dýchacích cest.

Protizánětlivé vlastnosti kafru

kafrKafr je velmi účinný při zmírnění bolesti svalů. Je tedy vynikajícím prostředkem pro lidi s napjatými svaly. Funguje jako analgetikum, tiší bolest a místo znecitlivuje. Je velmi užitečným pomocníkem v boji proti svalovým křečím a dalším kontrakcím. Kafr se využívá k masáži všech druhů svalových problémů, nervových poruch a epileptických záchvatů.

Anti-fungicidní účinek

Od léčby kožních plísní a ran s kafrem se ustupuje, jelikož do takto bolestivých míst způsobuje spíše jejich dráždění. Aplikace kafru spočívá zejména v léčbě zánětů dýchacích cest a ke zklidnění chronického kašle.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button