Rady a tipyZdraví

Recept na snadnou výrobu domácích pastilek

Jakmile vás přepadne nachlazení nebo chřipka, většinou je doprovází i kašel. A ať chcete nebo ne, bez léků se v tomto období neobejdete, protože jen málokdo, by si s tím dokázal v krátké době poradit sám.

Pastilky z lékáren jsou většinou mentolové, nechutnají dětem a jsou plné chemických přísad, které nejsou pro léčbu potřebné. Proč namísto těchto pastilek nezvolit nějaké domácí?

My vám přinášíme recept na snadnou výrobu léčivých pastilek z několika obyčejných přísad. Jejich výhoda je ta, že jsou chutné, bezpečné a účinně léčí bolest v krku a kašel. A děti je milují.

Na pastilky proti kašli budete potřebovat:

  • 1 hrnek cukru
  • ½ šálku vody
  • 1 lžíci citrónové šťávy
  • 1 lžíci medu
  • ½ lžičky sušeného zázvoru v prášku
  • ¼ lžičky hřebíčku v prášku (hřebíček se dá snadno nadrtit i doma)

Postup:

Všechny ingredience smíchejte v jednom hrnci a na plotýnce přiveďte k varu. Za stálého míchání vařte na mírném plameni asi 20 minut, dokud vám směs nezhoustne a nebude mít konzistenci tmavého sirupu.

Směs nechte trochu vychladnout a poté ji lžící nakapejte na plech, který jste vyložili pečícím papírem. Jakmile pastilky vychladnou, posypte je moučkovým cukrem, nebo kukuřičným škrobem, aby se neslepovaly.

Léčivé vlastnosti pastilek

Léčivé pastilky obsahují hned několik ingrediencí, které jsou velmi léčivé. První ingrediencí je citrón. Jelikož obsahuje kyselinu citrónovou, v tomto receptu zastupuje přírodní okyselovadlo.

Tento žlutý citrus je bohatým zdrojem léčivých látek. Vysoký obsah vitamínu C je silným antioxidantem, který posiluje obranyschopnost organismu, pomáhá léčit záněty a zabíjí bakterie.

Další důležitou součástí je zázvor, který má v sobě celou řadu vitamínů. Jsou jimi vitamín A, B1, B2, C, E a řadu minerálních látek, jako je sodík, hořčík, fosfor, draslík, vápník a železo. Stejně jako citrón i zázvor působí protizánětlivě a posiluje imunitní systém.

Poslední léčivou ingrediencí je hřebíček, který zde neplní jen funkci aromatického koření. Hřebíček má totiž výrazné dezinfekční a znecitlivující účinky, proto je ideální při léčbě bolesti v krku.

Někdo by namítl, že léčivou složkou v tomto receptu je také med. Ovšem ten díky varu svou část léčivé schopnosti ztrácí, a proto zde působí spíše jako přírodní sladidlo.

Pokud bude vás, vaše potomky, nebo někoho ve vašem okolí trápit kašel a bolesti v krku, zažeňte nemoc s těmito chutnými přírodními pastilkami. Ve videu je návod.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button