Přírodní léčbaZdraví

9 účinných přírodních léků na ledvinové kameny

9 Nejlepší přírodních léků na ledvinové kameny

Ledvinové kameny mohou být nesmírně nepohodlné a bolestivé a zřejmě budete co nejdříve hledat úlevu. Bohužel, ledvinové kameny jsou poměrně časté a jsou často výsledkem přílišného množství vitaminu D, dehydratace, špatné stravy nebo dny. Samotné ledvinové kameny jsou ve skutečnosti jen tvorbou kyseliny močové, fosforu, vápníku a / nebo kyseliny šťavelové, které se pak stávají ztuhlé a těžko procházejí močovou trubicí. Kromě nepohodlí se ledvinové kameny také spojují s potřebou častého močení, nevolnosti, bolesti při močení a nadměrného pocení.

Domácí léky na ledvinové kameny

Existují však dobré zprávy: zatímco ledvinové kameny jsou běžné a bolestivé, existuje mnoho přírodních, snadných a účinných prostředků k prevenci a léčbě ledvinových kamenů.

1. Olivový olej a citrónová šťáva

Kyselina citronová v citronu pomáhá rozpadat ledvinové kameny a olivový olej je účinným nosičem. Jednoduše kombinujte ¼ šálku čerstvé citronové šťávy se stejným množstvím olivového oleje a pak pijte! Tento lék můžete vypít 2-3x denně, ale nesmí být užíván déle než tři po sobě jdoucí dny.

2. Jablečný ocet

Jablečný ocet je prakticky přirozený pomocník, pokud jde o opravné prostředky k léčbě ledvinových kamenů. Jablečný ocet je velmi účinný při rozpouštění ledvinových kamenů a může snížit kyselost moči (což může zabránit dalšímu vzniku ledvinových kamenů). Jednoduše promíchejte dvě lžíce organického jablečného octa s jednou čajovou lžičkou medu a šálkem vody. Můžete to vypít asi třikrát denně.

3. Granátové jablko

Jak semena, tak džus z granátových jablek jsou účinné při rozbíjení ledvinových kamenů. To je také velmi snadný lék: jednoduše jezte celé granátové jablko nebo konzumujte jeden šálek šťávy z granátového jablka denně, dokud nejsou ledvinové kameny pryč.

4. Kopřiva

Tato bylina pomáhá podporovat močení a zastavuje tvorbu krystalů v moči, čímž se zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů. Proveďte domácí čaj z kopřivy přidáním 2 čajových lžiček vyschlého listu do šálku horké vody; ponechte luhovat po dobu deseti minut, poté přeceďte a vypijte. Pravidelně můžete pít tuto dávku 1-3krát denně, a to jak pro léčbu, tak pro prevenci ledvinových kamenů.

5. Bazalka

Bazalka může pomoci podpořit průchod ledvinových kamenů. Smíchejte 1 čajovou lžičku bazalkové šťávy s 1 čajovou lžičkou medu a konzumujte to ráno každý den. Můžete také zvolit bazalkový čaj 1-3 krát denně.

6. Meloun

Meloun pomáhá udržovat zdraví ledvin a regulovat kyselost moči, což pomáhá snížit výskyt ledvinových kamenů. Meloun je také účinný při rozkládání vápníku a hořčíku, dva viníci, kteří vedou k ledvinovým kamenům. Protože má meloun také vysoký obsah vody, je to přírodní diuretikum, které zabraňuje a pomáhá léčit ledvinové kameny.

7. Mladá pšenice

Je také účinná při léčbě ledvinových kamenů. Pro opravdu silný lék na ledviny, kombinujte pšenici, bazalku a citronovou šťávu, vše promíchejte a pijte.

8. Celer

Celer nejen působí jako přírodní diuretikum, ale také pomáhá odstraňovat určité toxiny z těla, které se tvoří v ledvinových kamenech. Pijte denně sklenici syrového celerové šťávy, abyste uchovávali ledviny v pořádku nebo pijete čaj z celeru, pokud je to potřeba, když vás postihnou ledvinové kameny.

9. Červené fazole

Nejen, že mají tvar ledvin, ale také pomáhají podporovat zdraví vašich ledvin. Jednoduše jezte 1-2 porce fazolí denně, když jste postiženi ledvinovými kameny, nebo přidejte fazole ke své pravidelné stravě, aby se preventivně zabránilo tvorbě ledvinových kamenů.

Je nesporné, že ledvinové kameny jsou nepohodlné, ale naštěstí jsou tyto přírodní léky velmi účinné při léčbě ledvinových kamenů. Najděte si jeden lék nebo kombinaci těchto léků, které vám nejlépe vyhovují, a budete schopni účinně bojovat s ledvinovými kameny.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button