PrevenceRady a tipyZdraví

Připravte své tělo na podzimní dny

Brzy tu bude podzim, který sebou přináší i viry, a tak je na čase začít se chránit před negativními vlivy a posilovat svůj imunitní systém. I když je podzim pro ni krásný, máme jen zřídka možnost si ho užít kvůli obrovskému množství nemocí, které se v tomto období objevují.

Nahraďte kávu čajem

Možná to zní jako sci-fi, ale měli byste zkusit alespoň na pár dní nahradit ranní kávu šálkem čaje. Dá se konzumovat ve větším množství, a pokud zvolíte bio, může to být ráj pro vaše ledviny.

podzim-caj-listi

Pijte hodně vody

Nejlepší způsob, jak detoxikovat své tělo, je, když ho uvolníte a své myšlenky také. Ale není třeba být na sebe přísný, protože to přináší další stres. Jednoduše byste měli pít vodu a okamžitě si všimnete, že se cítíte lépe. Také byste měli začít svůj den sklenicí teplé vody s vymačkanou citronovou šťávou.

Navštivte saunu

Když přijde na chladné podzimní a zimní dny, není lepší nápad než sauna. K odstranění usazenin toxinů pocením vám bude stačit pouze jedna hodina v týdnu. Saunu lze také kombinovat s bazénem, pokud si chcete zlepšit krevní oběh.

Nezapomínejte na fyzickou aktivitu

Abyste byli ve skvělé kondici, nemusíte chodit do posilovny nebo běhat, dokud vás nebudou bolet nohy. Nejprve stačí rozhýbat tělo chůzí a se zlepšením kondice budete moci zvyšovat intenzitu cvičení.

Konzumujte více kořenové zeleniny a další sezónní zeleniny

To pomůže udržet zdravá střeva a napomůže přirozenému detoxikačnímu procesu, který je v tomto ročním období běžný. Silný, zdravý trávicí systém je klíčový, protože je zodpovědný za mnoho nutričních, detoxikačních, imunitních a metabolických procesů v těle.

Přidejte do pokrmů zahřívací koření

Přidejte do jídelníčku doplňky jako je skořice, muškátový oříšek, zázvor a česnek.

Používejte přírodní oleje

Kokosový, jojobový, bambucký je ideální pro hydrataci pokožky, abyste se zbavili odumřelých buněk alespoň 2x týdně.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button