Rady a tipyZdraví

VIDEO: domácí akupresura každý den po dobu 2 minut

Mnoho lidí po celém světě využívá přírodní léčby a bylinné medicíny. Přinášíme vám další tip, který pomůže zlepšit zdraví vašeho organismu. Přírodní léčba je dobrou volbou především při léčbě chronických onemocnění, je tzv. „čistá“, bez vedlejších účinků.

V hodně směrech jednoznačně vede čínská akupresura. Ta funguje na jednoduchém principu tlaku na body. Tyto místa se nacházejí podél energetických meridiánů v těle. Měli byste vědět, že tyto meridiány jsou po celém těle a stisknutím správného bodu dokážou očistit energetické bloky a zlepšit stav vašeho těla.

Energetické dráhy

Meridiány jsou energetické dráhy. Respektují všechny zákonitosti učení jin-jangu i pěti elementů podle čínské filozofie. Potvrzují fakt, že vnitřní stavy člověka jsou ovlivňovány vnějšími vlivy. Disharmonií v energetickém systému mohou vznikat fyzické nemoci i psychické poruchy. Meridiány nesou životní energii. Těchto drah je velké množství. Při práci s energiemi se však používá 12 hlavních drah. Dají se rozdělit na párové a naopak dvě řídící nepárové dráhy. Celkem jde tedy o 26 energetických drah tvořících energetický systém člověka.

Objevte správný bod

Čínští odborníci akupresury tvrdí, že jedním z nejdůležitějších bodů akupresury je LV-3 nebo Tai Chong bod. Masírováním tohoto bodu kruhovým pohybem po dobu alespoň dvou minut denně se dají léčit mnohá onemocnění, např. nepříjemná bolest hlavy, závratě, rozmazané vidění, červené a oteklé oči, nevolnost, zvracení, zácpa, úzkost, nespavost a podrážděnost.  Bod Tai Chong je umístěn na šířku prstu, nad bodem, kde se palec a druhý prst setkávají. Stačí se podívat na video pod článkem, které vám nabízí přesnou instruktáž masáže.

 

 Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button