Léčba Návod

VIDEO: domácí akupresura každý den po dobu 2 minut

Profilový obrázek
Napsáno od Daniela

Mnoho lidí po celém světě využívá přírodní léčby a bylinné medicíny. Přinášíme vám další tip, který pomůže zlepšit zdraví vašeho organismu. Přírodní léčba je dobrou volbou především při léčbě chronických onemocnění, je tzv. „čistá“, bez vedlejších účinků.

V hodně směrech jednoznačně vede čínská akupresura. Ta funguje na jednoduchém principu tlaku na body. Tyto místa se nacházejí podél energetických meridiánů v těle. Měli byste vědět, že tyto meridiány jsou po celém těle a stisknutím správného bodu dokážou očistit energetické bloky a zlepšit stav vašeho těla.

Energetické dráhy

Meridiány jsou energetické dráhy. Respektují všechny zákonitosti učení jin-jangu i pěti elementů podle čínské filozofie. Potvrzují fakt, že vnitřní stavy člověka jsou ovlivňovány vnějšími vlivy. Disharmonií v energetickém systému mohou vznikat fyzické nemoci i psychické poruchy. Meridiány nesou životní energii. Těchto drah je velké množství. Při práci s energiemi se však používá 12 hlavních drah. Dají se rozdělit na párové a naopak dvě řídící nepárové dráhy. Celkem jde tedy o 26 energetických drah tvořících energetický systém člověka.

Objevte správný bod

Čínští odborníci akupresury tvrdí, že jedním z nejdůležitějších bodů akupresury je LV-3 nebo Tai Chong bod. Masírováním tohoto bodu kruhovým pohybem po dobu alespoň dvou minut denně se dají léčit mnohá onemocnění, např. nepříjemná bolest hlavy, závratě, rozmazané vidění, červené a oteklé oči, nevolnost, zvracení, zácpa, úzkost, nespavost a podrážděnost.  Bod Tai Chong je umístěn na šířku prstu, nad bodem, kde se palec a druhý prst setkávají. Stačí se podívat na video pod článkem, které vám nabízí přesnou instruktáž masáže.

 

 Zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Zanechte komentář