OstatníZdraví

Přínosy flotační terapie

Říká se, že flotační terapie je efektivní, a přesto velice jednoduchá metoda, jak pozdvihnout zdraví a radost člověka. Je to typ senzorické deprivační léčby, což vypadá tak, že člověk je ponechán, aby plul v uzavření, izolované nádrži, kde je zbaven všech smyslů – zraku, čichu, hmatu a sluchu. Používané nádrže jsou naplněné vodou o přibližně stejné teplotě, jako je tělesná teplota plujícího subjektu, čímž jedinec ztratí pocit, že by mu končetiny visely ve vzduchu. Spolu s hodně vysokým obsahem síranu hořečnatého (epsomová sůl) je člověku umožněno nerušeně klidně plout na hladině, obklopen nehybností a naprostým klidem. Zůstat plout na hladině, nevyžaduje vůbec žádné úsilí. Tím se dosáhne lehkého klidného pocitu, který má poskytovat mnoho účinných dopadů na tělo a mysl.

Tyto flotační nádrže, kdysi populární pouze u lidí, kteří si užívají leštění čakrových krystalů a jsou neustále pod vlivem omamných látek, se nyní staly populární v hlavním proudu kultury, a jsou stále více populární pro lidi, kteří chtějí využít jejich léčivé terapeutické efekty. Nyní můžete podobnou nádrž navštívit, jako byste šli do lázní. Prospějete tím nejen svému tělu, ale i mysli.

Pravděpodobně to není to, co si myslíte

Možná se děsíte stísněného prostoru ve flotační nádrži, ale opak je pravdou. Je v í spousta místa a vůbec se nemusíte bát, že by vás přepadla klaustrofobie. Dříve byly flotační nádrže velice malé, ale časy se změnily a s nimi i rozměry takovýchto nádrží. Také jsou zcela soukromé, můžete tedy být i nazí, pokud si to přejete, a pro všechny trpící obsesivně kompulzivní poruchou, celý proces je zcela hygienický díky systému, který pravidelně několikrát čistí nádrž před každým použitím a projíždí nádrž kvalitním UV světlem pro desinfekci.

Přínosy flotační terapie

Zlepšení spánku

Pokud trpíte insomnií nebo jinými spánkovými poruchami, má to jistě spoustu neblahých účinků na váš život. Kvalitní pravidelní noční spánek zajišťuje, že mozek správně funguje, jak má, díky čemuž se lépe rozhodujete, lehčeji řešíte problémy, jste emocionálně stabilnější, lépe se soustředíte atd. Také díky tomu máte menší šanci na vznik zánětů a jistých nemocí, jako například vysokého krevního tlaku, mrtvice a srdečních onemocnění. Flotační terapie vám může pomoci. Výzkum dokázal, že plutí po dobu pouze dvou hodin týdně po dva týdny může přispět ke zlepšení insomnických symptomů. Obnovuje a ozvěžuje smysly a zanechá vás odpočatými, uvolněnými a pomůže vám nemyslet na všechny ty starosti, a konečně si budete moci užít nerušeného nočního spánku.

Uvolnění od stresu a se stresem spojenými nemocemi

Říká se, že flotační terapie je protijed na stres díky tomu, že poskytuje hluboký pocit uvolnění a vnitřního klidu. Mnoho uživatelů dokonce tvrdí, že barvy se zdají jasnější, a můžete si dokonce začít více všímat svého okolí podobně jako někdo, kdo dostal svůj první pár optických brýlích po dlouhé době špatného zraku.

Snižuje úzkost

Úzkost je jedna z nejrozšířenějších poruch a zároveň jedna z nejhůře léčitelných. Švédská studie během dvanácti sezení po dobu čtyř měsíců zjistila, že přes třetinu zkoumaných subjektů nahlásilo, že se zcela zbavilo symptomů, a zbytek účastníků pocítil alespoň nějaké prospěšné účinky spojené s regulací emocí, depresí a/nebo spánkových obtíží. Po půl roce všichni stále zažívali zlepšující se účinky.

Lepší pleť

Možná by vás to ani nenapadlo, ale flotační terapie má blahodárné účinky i na vaši pleť, zejména díky obsahu epsomové soli. Síran hořečnatý je přírodní peeling, který pomáhá odstraňovat mrtvé kožní buňky, aby se ukázala čistá, zdravá kůže ve spodu. Tento roztok je také účinný na uvolňování pórů, snižování množství černých teček a vyčištění akné. Díky antimikrobiálním a antibakteriálním účinkům hořčíku pomůže flotační terapie i na kožní problémy, jako je ekzém nebo růžovka.

Své efekty má díky bohatému množství hořčíku, jak již název napovídá, a tento roztok byl používán po staletí na aromaterapie, protože přírodně zvyšuje u člověka hladinu hořčíku, který je důležitý pro celé spektrum věcí. Spousta lidí ho má nedostatek, přestože hořčík pomáhá od bolestí hlavy, zlepšuje pleť, snižuje vysoký tlak, diabetes a riziko srdečního onemocnění.

Zdravější vlasy

Epsomová sůl má také pozitivní účinky na vlasy. Mnoho z nás si dává na vlasy spoustu přípravků, ve jménu krásy, od agresivních sprejů na alkoholické bázi, po produkty na objem, pro extrémní teplotu nebo na styling. Všechny tyto přípravky mají na vlasy neblahý vliv, který vlasy postupem času stále více ničí. Epsomová sůl odstraňuje z vlasů škodlivé nánosy a obnovuje přirozené vlákno. Může taky pomoci pro větší objem a zdání hustších vlasů.

Překonání závislosti

Studie z roku 1990 zkoumala, zda by senzorická deprivační terapie mohla mít účinky i na lidi trpící závislostmi, a zjistila, že je tato metoda všestrannou terapií účinnou na některé chování spojené se závislostmi a nejsou to jen vyhozené peníze. Účastníci trpící všemožnými závislostmi – na drogy, alkohol a/nebo nikotin, pocítili zlepšení spojené s množstvím fyzického a mentálního působení spojeného se stresem nebo soustředění mysli. Vědci zjistili, že jim to pomohlo překonat jejich závislosti tím, že jim byla poskytnuta úleva skrze nechemickou techniku, včetně obecné uklidňující odezvě. Díky tomu se mohli mentálně znovu řádně zamyslet a soustředit se na své osobní problémy a nezdravé zvyky. Odstranily pokušitele jejich závislostí a získali sílu přemoci závislost pomocí lepší sebekontroly.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button