JídloPřírodní léčbaRady a tipyZdraví

4 věci, kterým se v létě vyhnout, abyste si udrželi hormonální rovnováhu

Hormonální nerovnováha se může projevit několika nepříjemnými příznaky. Náladovost, přibírání na váze, vypadávání vlasů, PCOS atd. Naše stravovací návyky mohou mít škodlivý dopad na naše tělo. Některé potraviny mohou vyvolat nerovnováhu a mohou zhoršit náš hormonální stav.

Mléko

Je známo, že mléčné výrobky způsobují hormonální nerovnováhu. Mléko a jeho produkty vedou k zánětům v trávicím traktu a narušují hormony. Nadměrná konzumace mléka může zvýšit hladinu triglyceridů a může být také hlavním faktorem při rozvoji diabetu. Pokud tedy bojujete s hormonálními problémy, raději se mléčným výrobkům vyhněte.

Sladké pečivo

Doporučuje vymýtit sladké pečivo ve vaší stravě, protože mohou způsobit zvýšení hladiny glukózy v krvi, což způsobí větší produkci inzulínu a nakonec inzulínovou rezistenci.

Cukr nebo jakákoli umělá sladidla

Umělá sladidla mohou způsobit nepořádek s vaší hormonální rovnováhou, protože ovlivňují bakterie ve vašem střevě a zvyšují vaši chuť k jídlu. Cukr může také způsobit nerovnováhu hormonů. Měli byste se vyhýbat nadměrné konzumaci sladkých potravin, jako jsou sušenky, koláče, koblihy, čokolády atd.

Kofein

Vysoká konzumace kofeinových produktů, jako je káva, alkohol a čaj, může narušit váš spánkový cyklus a může také způsobit hormonální nerovnováhu. Léta vyžadují studené kávy spojené se zmrzlinou. Zvýšená konzumace kofeinu zvyšuje hladinu kortizolu ve vašem těle. Kortizol, stresový hormon, převede vaše tělo do stavu vysoké pohotovosti. Proto je nejlepší vyhýbat se kofeinu, pokud vaše hormony nejsou v rovnováze.

Stále máte řadu kategorií potravin, se kterými můžete počítat, pokud se rozhodnete držet dál od výše uvedených přísad. Vy jste jídlo, které jíte, takže vaše zdraví je ve vašich rukou, pokud se rozhodnete jíst zdravě, abyste zůstali zdraví.

zdrojobrázků:pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button