Zdraví

Jak ovlivní porod ženské pohlavní orgány?

Porod je krásná věc, bez které by nebyl ten jedinečný okamžik narození nového miminka celý. I když se jedná o bolestivý proces, mnohé maminky potvrdí, že jakmile spatříte vašeho potomka, všechna bolest je za vámi.

O porodu se napsalo již hodně, ale málo se asi ví, co se stane s vašimi pohlavními orgány, jakmile jednou porodíte. Samozřejmě, že každá zkušenosti je jedinečná. Pojďme se ale podívat na věci, kterým čelí velká řádka žen při porodu.

Otevřené orgány

Za předpokladu, že porod půjde přirozenou cestou a nenastanou žádné komplikace, je velmi pravděpodobné, že se ještě dlouho po porodu budete cítit, jako by vaše pohlavní orgány byly stále otevřené a prohnuté. U malého procenta žen se dokonce může stát, že se děloha a pohlavní orgány nevrátí do původního stavu nikdy. Ovšem většina žen nebere tuto skutečnost jako problém.

Další porod může být obtížnější

Bohužel komplikace při porodu nejsou vzácností. Mnohým ženám se navíc nedaří správně uzdravit při protržení rodidel v důsledku porodu, a proto nastávají další problémy. Nejenže to může ovlivnit váš sexuální život, ale také způsobit komplikace při dalším porodu, který nebude moc proběhnout přirozenou cestou, ale pomocí císařského řezu.

Sexuální život po porodu

Jakmile bude lékař nucen vás při porodu nastřihnout a následně zašít, je možné, že se to projeví i na vašem sexuálním životě. Tyto problémy jsou vzácné. Pokud ale nastanou, je nejlepší je řešit se svým gynekologem.

Sex po porodu cítíte jinak

Sex po porodu se může jevit jako zcela odlišná věc. Svaly pohlavních orgánu jsou totiž ochablé, než před narozením dítěte. Naštěstí se jedná o dočasnou věc, kterou můžete uspíšit různým cvičením.

Samozřejmě, pokud jste porodů prožily více, je jasné, že vaginální svalstvo bude s každým dalším porodem ochablejší.  Stejně jako u jednoho porodu, platí i u více, že pomocí speciálních cvičení můžou být svaly navráceny do své původní podoby.

Může se také stát, že díky stehům po porodu, můžete zažít bolestivý pohlavní styk, který může vrcholit až problémy s močovým měchýřem. V takovém případě je lepší kontaktovat svého ošetřujícího lékaře.

Problémy a komplikace, které po porodu mohou nastat, nejsou naštěstí ničím neodstranitelným. Identifikujte ale váš problém včas a raději navštivte svého lékaře.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button