Zdraví

Co napoví barva moči o vašem zdraví?

Většina z nás nevnímá moč jako „důležitou záležitost“ a v podstatě jí nevěnuje pozornost. Možná byste ale měli změnit názor. Moč totiž dokáže hodně napovědět o našem zdraví!

Hodně napoví barva, množství i zápach. Kyselina močová totiž odvádí z těla toxiny a její konzistence může leccos naznačovat. Velké změny může také způsobit konzumace alkoholu, léků nebo určitého jídla.

Normální zdravá moč má poměrně jasnou žlutou barvu. Intenzita barvy se mění podle množství vypitých tekutin. Pijeme-li hodně je barva světle žlutá až doběla.

Abnormální barva moči

Oranžová

Může naznačovat nadbytek vitamínu B2. To může znamenat problémy s játry nebo naznačuje, že jste nedávno brali antibiotika. Pokud je tento problém jen přechodný, není třeba se znepokojovat.

Červená nebo růžová

Toto zabarvení může být způsobena konzumací některých výrazně barevných potravin (ostružiny, borůvky apod.). Pokud problém přetrvává, může naznačovat existenci krve v moči. V takovém případě vyhledejte velice rychle lékaře!

Zelená až modrá

Tato barva je většinou způsobena léky. Není třeba se zásadně znepokojovat, ale v každém případě informujte svého lékaře. Znamená to totiž, že si vaše tělo s odpadními látky léků neumí úplně dobře poradit.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button