Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Královna mezi bylinkami. Bojuje proti stresu, úzkostem a mnohým dalším neduhům!

V dnešní době je běžné, že když se cítíme napjatí, úzkostní a vyčerpaní, nasadí nám lékaři léky. Je ale prokázané, že léky se sedativními nebo hypnotickými účinky vedou ke zhoršování fyzického i psychického zdraví a ve skutečnosti pomáhají jen naoko.

Odborníci tedy doporučují vyhnout se těmto lékům nejlépe úplně a nahradit je bylinkami. Příroda je totiž daleko mocnější, než si dokážeme představit a často naše potíže vyřeší rychleji a bez vedlejších účinků.

Přírodní lék proti stresu a úzkosti

Jedním z nejlepších bylinek je i třezalka tečkovaná. Její příznivé účinky při stresu a úzkostech potvrdila i celá řada výzkumů. Mnoho lékařů už se tedy namísto k farmaceutickým preparátům uchyluje pro pomoc právě k této zázračné rostlince.

Kromě pozitivních účinků na lidskou psychiku působí i na:

  • regulace metabolismu
  • je silně močopudná
  • má protizánětlivé účinky
  • detoxikuje organismus
  • stimuluje srdeční činnost
  • regeneruje nervové buňky

Hlavní účinnou látko v třezalce je hypericin, který potlačuje příznaky deprese a pozitivně působí na rovnováhu nervového systému. Navíc oproti lékům nemá žádné vedlejší účinky.

Používá se také při léčbě gastritidy, žaludečních vředů, průjmů, onemocnění jater a žlučníku i obtížích s ledvinami a močovými cestami.

Kromě toho je výborná k léčbě nespavosti a bolestí hlavy, pomáhá při bolestech kloubů a počínající artritidě, urychluje léčbu ran a popálenin. V neposlední řadě ulevuje od bolestivé menstruace a nebo zklidňuje podrážděné sliznice.

Jak třezalku užívat

Je možné pít ji ve formě čaje, potírat si postižená místa odvarem či tinkturou nebo i čichat silný extrakt. Třezalka je i součástí řady kosmetických produktů. Najdete ji v mastech na problematickou a mastnou pleť, ale pomáhá i k hydrataci a péči o jiné kožní obtíže. Zeptejte se ve své lékárně jaké přípravky z třezalkou vám mohou nabídnout.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button