KrásaZdraví

Přidejte tyto ingredience do vaší koupele pro dech beroucí zdravotní benefity

Co je více relaxační po dlouhém stresujícím dni než krásná horká koupel. Může to být velice terapeutický zážitek, protože teplá koupel pomáhá pročistit vaši mysl od starostí všedního dne, uvolňuje od bolesti svalů a kloubů, a mnohem více. Koupele jsou tak úžasné, že mnoho z nás se nezdráhá utratit nějakou tu korunu na drahých luxusních produktech, kvůli zlepšení celkového prožitku. Realita však je, že mnoho z těchto produktů obsahuje i celou škálu potencionálně škodlivých chemikálií. A proč si ubližovat, když většinu přírodních hojících ingrediencí máte doma přímo na dosah ruky? Přestože několik takových ingrediencí se může zdát jako podivná volba, jsou překvapivě velice efektivní!

  1. Zelený čaj

Pravděpodobně už jste seznámení s faktem, že pití zeleného čaje nabízí řadu zdravotních přínosů. Věděli jste však, že je také úžasným dodatkem do vaší koupele a zkrášlující rutiny? Tím, že ho přidáte do koupele, můžete též pocítit jeho léčivé účinky, které zahrnují nakopnutí vaší hladiny energie, zvýšení aktivity antioxidantů v krvi, a detoxifikaci vaší pokožky od znečisťujících látek. Je skvělý proti stárnutí, pomáhá totiž obnovovat hydrataci a pružnost v pokožce.

Zelený čaj pomáhá pročistit mysl a zklidnit tělo, díky čemuž má náběh na ultimátní večerní rutinu v přípravě na spánek, která poskytuje dvojitou várku zdravotních přínosů než normální koupel. Jeho terapeutická hodnota vytváří relaxující pocit, vnitřní klid, a rovnováhu. Koupel se zeleným čajem je jedna z nejlepších druhů bylinných koupelí široko daleko.

Abyste vytvořili takovou koupel, budete potřebovat váš oblíbený organický zelený čaj. Začněte plnit vanu teplou vodou, a zatímco bude stále téct voda, umístěte pod kohoutek pět až deset čajových sáčků. Koupel bude připravena, jakmile se voda zbarví do lehce hnědé/ tmavě zelené. To značí, že všechny minerály zeleného čaje jsou uvolněny do vody. Ujistěte se, že koupel není příliš horká, protože by to jinak vysálo vlhkost z pokožky. Nyní už si stačí jen vlézt dovnitř a užívat si božského klidu a relaxace.

  1. Červené víno

Nalít červené víno do koupele? Přestože zrovna tato metoda zní prazvláštně, ve skutečnosti to není mrhání dobrým vínem. Přesto však možná budete chtít raději využít zbytky po velké společenské události, tu lahev které se chcete vyhnout během detoxu, nebo námi všemi milovaný – krabičák. Koupele z červeného vína jsou popravdě běžnou součástí lázeňských procedur (Vinoterapie) již po mnoho let. Je to tím, že polyfenoly v červeném víně se vsáknou do vaší pokožky, čímž ji vyživí silnými antioxidanty na zjemnění pleti, posílení cirkulace, a možná i na lehké zneviditelnění celulitidy. To vše, a ještě mnohem více, protože červené víno má zejména proti stárnoucí účinky. Obsažená tartarická kyselina totiž pomáhá snížit diskoloraci pokožky.

Na vytvoření koupele z červeného vína, jednoduše přidejte 500 mililitrů červeného vína do vany a namáčejte se v úžasných vinných enzymech po dobu dvaceti minut a déle. Ať už uděláte cokoli, i pokud máte extra galony červeného vína, NIKDY se nekoupejte jen ve víně samotném. Mohli byste totiž skončit s kvasinkovou infekcí nebo by se rozhodila hladina vašeho pH.

  1. Olivový olej

Většina z nás používá olivový olej na zakápnutí salátů nebo jiné vařící účely. Přesto však olivový olej také nabízí blahobytné zkrášlující benefity. Když je olivový olej smíchán s vodou, je schopný prosáknout hluboko do kožní tkáně, kde pracuje na jejím oživení. Slavná italská herečka Sophia Loren je známá svou krásou, a jednou odhalila, že jedním s jejích tajemství jsou právě koupele v olivovém oleji.

Koupel z olivového oleje pomáhá na posílení imunitního systému, aby bylo vaše tělo lépe schopné bojovat proti virálním a bakteriálním infekcím. Také pomáhá v udržení hladiny kolagenu, aby pokožka vypadala déle pěkná a pružná, a navíc aby byly sníženy viditelné známky jemných linek a vrásek. Olivový olej přidán do vody je také známý tím, že dokáže léčit kožní obtíže jako je například lupénka.

Na přípravu koupele s olivovým olejem, přidejte okolo pěti polévkových lžic extra virgin olivového oleje do tekoucí vody a namáčejte se, jak jen dlouho to půjde. Jakmile z vany vystoupíte, vaše pleť bude zanechána s pocitem neuvěřitelné jemnosti a hladkosti – tak moc, že si budete myslet, že patří miminku.

  1. Čerstvý kořen zázvoru

Zázvor je jednou z nejlepších cest, jak se zbavit toxinů v těle, díky svým antibakteriálním vlastnostem. Je to skvělý přírodní lék, pokud trpíte ucpaným nosem nebo sinusovou bolestí. Pomáhá doslova vypotit nachlazení a zácpu. Protože zázvor poskytuje silné protizánětlivé účinky, je skvělý na uvolnění ztuhlých svalů, a zmenšení bolesti po cvičení, a dokonce snižuje bolest od obtíží spojených s artritidou. Tato koupel z vás vypotí duši, ujistěte se tedy, že máte po ruce dostatek tekutin a udržujete dostatečnou hladinu hydratace. Je nejlepší tento druh koupele podniknout před spaním, protože vám pomůže lépe se vyspat.

Pro zázvorovou koupel oškrábejte čerstvý kořen zázvoru a poté ho nastrouhejte, abyste získali alespoň polovinu hrnku. Přidejte do teplé koupele a namáčejte se alespoň 15-20 minut. Po této koupeli se budete hodně potit ještě hodinu poté, co vylezete z vany, tak na sobě mějte nějaké oblečení, u kterého vám nebude vadit, že ho propotíte. Pro ještě zvýšení účinků, můžete popíjet zázvorový čaj během koupele.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button