Rady a tipyZdraví

Jak pít alkohol a přitom se neopít?

Chcete-li pít a neopít se, musíte se snažit udržet koncentraci alkoholu v krvi (BAC) pod 0,06 %. Tato hladina je totiž ještě víceméně – bez vedlejších příznaků. Užijete si dobrou náladu ve společnosti a zároveň se neopijete.

Budete se cítit uvolněnější, a i když bude váš úsudek třeba lehce narušen, určitě nebudete špatně vyslovovat některá slova. Mnoho lidí si dopřeje trochu alkoholu právě na noc, aby lépe spalo.

Na výpočet existuje BAC kalkulačka

Ta vám zjistí, kolik jste toho vypili a také vám udrží pásmo pod 0,06 %. Abyste mohli konzumovat alkohol, najezte se.

Pití na prázdný žaludek způsobí to, že se opijete. Jídlo v žaludku pomáhá zpomalit vstřebávání alkoholu, což může udržet váš BAC na nízké úrovni.

Jídlo také neutralizuje kyseliny a nebude vás pálit žáha. Také se neprojeví nevolnost a předchází kocovině.

Hrubý odhad, kdy alkohol vyprchá?

Zpracování jednoho standardního nápoje obvykle trvá hodinu. Pokud pijete rychle a vaše tělo nemá čas, který na to potřebuje, alkohol se hromadí v krvi a je logicky vyšší hladina BAC.

Nejlepším způsobem, jak se neopít, je pomalu usrkávání, abyste nepřekročili více, než jeden nápoj za hodinu. Když si dáte do skleničky s nápojem led, tak ho mírně rozředíte a alkohol se zredukuje.


Střídejte alkoholické a nealkoholické nápoje

Pokud budete pít, střídejte alkoholické a nealkoholické nápoje. Je to skvělá zbraň, jak omezit příjem alkoholu a neopít se. Nejlepší je čistá voda. Nic nezkazíte ani nealko pivem. Existují piva, která jsou svou hořkostí od alkoholického piva k nerozeznání.

Co je k nevíře?

Podle jedné studie je potvrzeno, že když se nechcete opít tak rychle, nepijte ze zakřivených sklenic, je tam mnohem více alkoholu.

Nevědomky se do krátkých a širokých sklenic nalévá více alkoholu, než do vysokých a štíhlých. Barmani by však měli kontrolovat kalibrování, ale ne vždy to sklo dovoluje. Pokud je to možné, nechte si drink namíchat do vysoké úzké sklenice.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button