PrevencePřírodní léčbaRady a tipy

7 bylin, které příjemně prohřejí vaše tělo v podzimních dnech – 2. díl

Kajenský pepř a skořici můžeme bezpochyby zařadit mezi prohřívající bylinky. Kajenský pepř pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Dnes se již považuje za běžné koření, které se vyskytuje po celém světě. Není tomu jinak ani u skořice.

Kajenský pepř je jednou z nejlepších bylin na posílení oběhu

Je to díky hlavní aktivní sloučenině – kapsaicinu. Ten koneckonců způsobuje také pikantnost paprik.Kajenské papriky jsou bohaté na vitamín A, B1, B6 a vitamín C. Jsou tu obsaženy také minerály – železo, měď a draslík.

Podílí se rovněž při prevenci krevních sraženin. Spolu s bylinkami, jako je kurkuma a zázvor – jsou kajenské papriky považovány za vynikající přírodní ředidlo krve. Mezi dva nejběžnější druhy kajenského pepře patří Capsicum frutescens a C. annuum.

Konzumace s gingko bilobou je skvělý způsob, jak zbystřit mozek a zlepšit paměť.

Způsoby konzumace:

Konzumujte kajenský pepř jako prášek. Dejte čajovou lžičku do šálku teplé vody a poté přislaďte medem nebo citronem. Z kajenského pepře se vyrábí taktéž tinktury. Umisťují se přímo pod jazyk.

Skořice – prospěšná pro zdraví všech, nejen diabetiků

Skořice pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a zvyšuje metabolismus glukózy. Díky tomu je skvělou volbou pro diabetiky.

Tato zahřívací bylina navíc snižuje triglyceridy, které pomáhají chránit srdce.

Snižuje také záněty a pomáhá v boji proti volným radikálům. Slouží jako prevence kandidózy a v krátkodobém horizontu snížit nevolnost. Černý pepř a skořice zvyšují biologickou dostupnost jiných bylin a koření.

Způsoby konzumace:

Skořice má sladkou chuť, což z ní dělá výbornou alternativu cukru.

Existuje řada způsobů, jak si skořici vychutnat ve formě čaje. Lze ji také zkombinovat s jinou bylinkou, např. se zázvorem. Skořicí můžete posypat pečivo nebo ovesné vločky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button