Rady a tipy

Feng Shui – vytvořte si doma skvělé místo pro odpočinek

Stres je rizikovým faktorem, který přispívá k řadě onemocnění, zvyšuje problémy s nespavostí a prohlubuje duševní onemocnění (například deprese). Svět se však pohybuje šílenou rychlostí a my především díky technologiím nemáme chvíli na odpočinek.

Feng Shui vychází ze staré čínské filosofie, která zjišťuje toky energií, se kterými následně pracuje. My se dnes podíváme, jak si doma díky Feng Shui vytvořit skvělé místo pro relaxaci.

Odstraňte nepořádek

V první řadě se pusťte do úklidu. Nepořádek na stole, ve skříní nebo v šuplíkách brání průtoku správné energie a vás ruší od soustředěnosti na práci, nebo správného odpočinku.

Oblíbená vůně

Přírodní aromaterapie za pomocí jemných vůní je nesmírně uvolňující záležitostí. Květiny, které provoní pokoj, svíčky s přírodními éterickými oleji, nebo aromalampy, které rozptýlí vůni santalového dřeva, nebo šalvěje všude. Najděte vůni, která je vám příjemná, a která vám bude navozovat pocit relaxace.

Příjemné zvuky

Zvuky, jako je televize, rádio, nebo věčně běžící notebook jen ruší váš odpočinek. Zkuste tyto zvuky eliminovat a raději si užívat zvuky přírody (pokud to vaše okolí nabízí, otevřete okno dokořán), nebo jemný zvuk zvonkohry. Je-li váš domov uprostřed rušného města, pusťte si alespoň jemnou uklidňující hudbu, například zvuk bouřky a deště.

Přidejte doplňky

Doplňky, především ty z textilu navodí příjemný pocit útulnosti. Ozdobte svůj gauč, či postel pletenou dekou, nebo měkkými polštáři, které zvou k odpočinku. Váš domov tak nebude působit příliš sterilně.

Zvolte jemné barvy

Máte-li život naplněný stresem, zkuste ve vašem domově preferovat jemné pastelové, nebo zemité barvy. Tyto barvy mají uklidňující účinek a vytvářejí emocionálně klidné prostředí. Čím světlejší barvy budete používat, tím větší vyčištění mysli můžete očekávat.

Přidejte květiny

Zelené květiny působí jako skvělou dekorací, která rozbije světlé barvy. Bílá, šedá, hnědá, nebo světle modrá působí v kombinace se zelenou neskutečně skvěle. Navíc bylo již několikrát potvrzeno, že pohled na zelenou barvu uklidňuje oči a pomáhá odpočívat mozku.

A před spaním…

Než jdete spát, zapomeňte na elektroniku, jako je notebook, televize, či počítač jako pomocníka k lepšímu spánku. Tyto věci jsou totiž těmi nejsilnějšími rušiči. Proto hodinu před spaním odložte svůj online svět a vypněte veškerou elektroniku. Dopřejte si klidnou očišťující koupel, meditaci, čtěte si knížku a dejte si dobrý čaj z levandule. Uvidíte, že se nejen bude usínat o mnoho lépe, ale také se ráno probudíte mnohem čerstvější.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button