KrásaRady a tipy

6 triků, které chrání pokožku před nepříznivými zimními vlivy

Zima je krásné období. Pokud to počasí dovolí, můžete si vychutnat nádherné pohledy do zasněžené krajiny. Jakmile venku mrzne, více si užíváte teplo domova, huňaté svetry a šály a šálek horkého čaje či kávy. A i když se jedná o nejkouzelnější roční období, působí na pokožku tím nejhorším způsobem.

Díky zimnímu počasí se často potýkáte s kožními problémy, jako je extrémně suchá pleť a popraskaná kůže. Chladné počasí, silné větry a mráz totiž ničí vaši přirozenou vlhkost. My vám ale dnes představíme několik jednoduchých opatření, díky kterým si tuto roční dobu budete užívat bez nepříjemného pocitu na pokožce.

Vlažná sprcha

Hlavním problémem, se kterým se vaše pokožka v zimním období nejspíše potýká, je dehydratace. Zatímco díky horké sprše se můžete v chladných dnech cítit báječně, s vaší pokožkou to nepříjemně zamává. Teplo působí tak, že otevírá vaše póry. Tato skutečnost by ani tak nevadila, pokud by v jejím důsledku neodcházela všechna vlhkost z pokožky a nezanechávala by pleť až bolestivě suchou. Během zimního období si dopřávejte sprchu teplou, spíše vlažnou. Používejte vyživující sprchové gely, které zamezují, aby vaše pleť vysychala.

Hydratujte

Právě v zimě je správná hydratace nejdůležitější. Po každém sprchování je ideální pleť hydratovat kvalitním krémem či olejem. V zimním období se doporučují spíše těžší vyživující krémy, které udržují vlhkost v pokožce. Hydratujte pokaždé, i když si umyjete jen ruce či obličej.

Důležité také je vybrat ten správný krém či olej. V zimních dnech jsou nejlepším společníkem krémy s obsahem kakaového másla či surové rostlinné oleje.

Zapomeňte na horkou sprchu, která vysušuje vaši pokožku.

Zachumlejte se

Svetr je v tomto období tím nejlepším přítelem. Proto se nezapomínejte pořádně obléknout od hlavy až k patě. Čím méně budete vystavovat vaši pleť zimě, tím méně bude docházet k vysušování. Chraňte svůj krk a část obličeje šálou, nezapomínejte ani na čepici a rukavice. Chránit musíte jak pokožku hlavy, tak pokožku rukou.

Jezte zdravě a hodně pijte

Vaše tělo si v tomto období nejspíše žádá horké a nezdravé potraviny. Nemít však vyváženou stravu a jíst často nezdravé jídlo může vést ke špatnému zdravotnímu stavu vaši pokožky. A jak může pokožka bojovat s nepříznivými okolními vlivy, když není správně vyživována a hydratována zevnitř? Proto si dopřávejte hodně ovoce a zeleniny a nuťte se pít. Ať už to bude horký čaj, nebo studená voda, pijte vždy jen ty, které neobsahují velké množství nezdravého cukru.

Stejně důležitá, jako je hydratace, je i vyvážená strava.

Nezapomínejte na peeling

Potřeba každý den pleť čistit a hydratovat je stejně důležité, jako odstraňování oloupané a již nepotřebné kůže. Odumřelé buňky se hromadí v horní vrstvě pokožky a zamezují hydratování. Dvakrát týdně proto používejte peeling jak na obličeji, tak na rukách a rtech.

Večerní rutina

Jak jsme již výše zmínili, pravidelná hydratace je v tomto období obzvláště důležitá. Nejlepší je, když pokožku namažete výživným krémem či olejem ještě před tím, než jdete do postele. Obzvlášť se zaměřte na suché oblasti těla, jako jsou chodidla, kolena a lokty, kde dochází k rychlé ztrátě vlhkosti.

Pokud budete dodržovat tyto postupy, můžete dát zimním strastem sbohem. Starejte se o svou pokožku královsky a věřte, že se vám za to náležitě odmění.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button