Rady a tipy

Coca-Cola jako všestranný prostředek do kuchyně, na čištění, i pro krásu!

Coca-Cola je jednou z největších a nejznámějších obchodních značek na světě. Každý den se po celém světe vypije 1,7 miliard litrů Coly! Ať už patříte mezi spotřebitele nebo ne, určitě budete překvapeni, kolik existuje alternativních použití pro Coca-Colu. Ať už pro krásu nebo jako produkt pro domácnost. Vyzkoušejte je také!

 1. Čištění nádobí

Pokud máte hrnec a připáleným jídlem, u kterého už jste zcela ztratili naději na vyčištění, nezoufejte. Nalijte do tohoto špinavého hrnce Coca-colu, aby bylo připálená část zcela ponořená, a nechte působit několik minut. Kyselina nacházející se v Coca-Cole pomůže uvolnit a rozpustit spálené jídlo přilepené k hrnci.

 1. Péče o vlasy

Může se vám to zdát divné, a asi by vás ani nenapadlo, dát si tuto sladkou limonádu na vlasy, ale měli byste o tom začít uvažovat. Lidé začali používat tento nápoj na své vlasy poté, co herečka Suki Waterhouse přiznala, že občas proplachuje své vlasy právě Coca-Colou.  Jak se zdá, tak kyselina fosforová v tomto oblíbeném nápoji stahuje vlasové kutikuly, zesiluje přirozené vlny, rozpustí nechtěnou barvu na vlasy, a vlády díky ní vypadají hustější.

 1. Vaření

Tato metoda se vám bude nejvíce hodit při letní grillovačce s přáteli. Smíchejte plechovku Coca-Coly s trochou kečupu a získejte nejlehčí kombinaci: chutnou domácí barbecue omáčku! Můžete také přidat další ingredience podle chuti. Pomažte touto omáčkou žebírka a kuřecí a užívejte si krásné, a hlavně chutné letní pohody. Doufám, že už se vám sbíhají sliny.

 1. Medicína

Podle některých zdrojů dokáže Coca-Cola zklidnit zažívací obtíže, díky obsahu jedlé sody v tomto nápoji. Ta dokáže částečně neutralizovat žaludeční kyseliny, čímž poskytuje značnou úlevu. Další překvapivý léčebný účinek tohoto nápoje je pomoc při alergii na pšenici. Kyselina fosforečná v Cole rozkládá alergeny a věří se, že zklidňuje alergickou reakci.

 1. Odstraňovač skvrn

Coca-Cola očividně dokáže zázraky při odstraňování mastnoty, krvavých skvrn, a nepříjemných zápachů z vašeho oblečení. Stačí jednoduše nalít trochu této tekutiny do vaší pračky společně s pracím prostředkem a nechat běžet jako normálně. Čistící síla Coca-Coly vychází z obsažené kyseliny fosforečné a uhličité.

 1. Odstraňovač fleků od fixek

Pokud se vaše dětičky rozhodnou vylepšit vám koberec v obýváku barevnými fixkami, nemusíte ihned začít panikařit. I na tento velice častý problém je tu Coca-Cola. Stačí aplikovat trochu Coly na flek a drhnout. Jako poslední krok použijte vodu smíchanou s mýdlem a barevné výtvory vašich výrostků budou pryč coby dup.

 1. Pomoc při námraze a čistič okýnek

Asi každý zná tu obtíž, když přijde ráno v zimě k autu a najde ho celé zamrzlé. Člověk musí oškrábat okýnka, aby něco vůbec viděl a zbytečně to krade čas i síly. Abyste se zbavili této námrazy, aplikujte na zamrzlé okýnko Coca-Colu a nechte chvilku působit. Led by sám sebe měl brzy slézt dolů. Pouze se ujistěte, že auto posléze ještě opláchnete, protože Cola může být lepkavá a mít korozní účinky. Během teplých měsíců může být tento nápoj použit na odstranění brouků a prachu z vašich okýnek.

 1. Pomocník do zahrady

Coca-Cola může pomoci vašemu trávníku být zelenější, zdravější, a prosperující. Když nalijete Colu na půdu, snížíte tím její pH a tím se tato půda stane perfektní na růst rostlin. Někteří zahrádkáři navrhují přidat tento nápoj i do kompostu, na posílení růstu mikroorganismů a zlepšení kvality hnojiva. Tato limonáda může být také přínosná, pokud se chcete zbavit slimáků nebo pokud potřebujete vyrobit past na sršně a včely.

 1. Výtvarný projekt

Pokud máte zálibu ve starobylých věcech, budete jistě příjemně překvapeni při zjištění, že můžete použít Coca-Colu abyste dodali fotografiím a papírům starožitný šmrnc. Jediné, co musíte udělat, je aplikovat Coca-Colu a poplácat papírovou utěrkou, nebo alternativně můžete namočit fotografii v misce s tímto nápojem a poté nechat zaschnout.

 1. Čistič stříbra

Kyselina obsažená v Coca-Cole pomáhá odstranit špínu a skvrny ze stříbra. Namočte vaše stříbrné šperky do Coly na několik minut. Pokud chcete proces urychlit, vložte misku s Colou i šperkem na chviličku do mikrovlnky. Vaše šperky budou zářivé, jako byste si je zrovna donesli ze zlatnictví!

 1. Zábavné experimenty

Pokud nechcete pít svou Colu, můžete z ní místo toho udělat zábavnou fontánu! Otevřete lahev Coca-Coly a co nejrychleji do ní hoďte jednu až dvě Mentosky. Rychle ustupte a kochejte se. K čemu platit velké vstupné na Křižíkovu fontánu, když můžete mít vlastní show doma na zahradě za pár kaček! Rozhodně experiment nezkoušejte uvnitř domu, vždycky jenom venku.

Když už nyní znáte všestranná kouzla Coca-Coly, neomezujte se již jen na její pití a vyzkoušejte některý ze zmíněných tipů! Je jedno jestli v kuchyni, při čištění, nebo na vlasy, tento nápoj vám určitě ušetří spoustu práce i starostí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Back to top button