OstatníRady a tipy

Domácí odstraňovač skvrn proti vodnímu kameni

Dnes vám přinášíme článek o tom, jak co nejlépe a nejefektivněji odstranit skvrny od tvrdé vody. Budete potřebovat jen 2 ingredience a nějaký prázdný rozprašovač.

Některé lidi trápí tvrdá voda, která po sobě zanechává skvrny. Většinou se s ní potýkají lidé, kteří vlastní studnu, ze které jinou, než tvrdou vodu ani získat nelze. I když používáte různé změkčovače, sami musíte vidět, že nejsou vždy 100 % účinné a skvrny se, i přes to, neustále objevují.

Pravděpodobně už jste vyzkoušeli všemožné přípravky z drogérií, ale i obyčejnou citrónovou vodu. Nic ovšem nepomohlo na dlouho, že ano? Co kdybychom vám řekli, že existují dvě přísady, které si tímto problémem umí skutečně lehce poradit? Těmi složkami jsou Coca-Cola a vodka.

Sprej proti usazenému vodnímu kameni

Na sprej budete potřebovat:

  • Coca-Colu
  • vodku
  • prázdnou láhev od spreje

kameniAno, Coca-Cola a vodka. Nebudeme z nich však dělat žádný koktejl, ale použijeme je na odstraňovač skvrn. Pokud jste někdy četli o čistící síle Coca-Coly, nebo o funkčnosti vodky, proč tyto dvě ingredience nespojit do jednoho účinného čističe? Stačí, když do spreje nalijete vodku a Coca-Colu v poměru 1:1.

Použití:

Směs nastříkejte na skvrny od tvrdého vodního kamene. Nechte pár minut působit a pak místo otřete vlhkým hadrem. Můžete si všimnout, jak se vodní kámen začíná rozpouštět. Pokud směs nezabere, nastříkejte ji znovu a nehte působit delší dobu. Po hodině by měly pustit i ty největší usazeniny vodního kamene.

Sprej s vodkou a Coca-Colou je velmi účinný a udělá mnohem více práce, než mnoho drahých čistících prostředků z drogérií. Vyzkoušejte ho sami.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button