Léčba Návod

Trápí vás křečové žíly? Zbavte se jich s jednoduchým receptem

Jana Novotná
Napsáno od Jana Novotná

Každý člověk může trpět tímto typem zdravotního problému a příčina je skutečně různá. Křečové žíly jsou velmi nepříjemné, jak ze zdravotního hlediska, tak i toho estetického. Pokud jste je na sobě zaznamenali, začněte tento problém řešit co nejdříve. Představíme si recept, který by vám mohl pomoci.

Toto jsou nejčastější příčiny křečových žil:

  • Genetika
  • Stárnutí
  • Nedostatek pohybu
  • Náhlé hormonální změny

Dobrou zprávou je, že existují přírodní domácí, tzv. nápravné prostředky. Jak tedy bojovat s příčinami křečových žil a snížit výskyt příznaků? V tomto příspěvku vám ukážeme nejlepší a nejefektivnější domácí přírodní lék pro léčbu křečových žil. Je to směs aloe vera, mrkve a jablečného octa. Pojďme se podívat, jak na to.

Recept: Směs aloe vera, mrkve a jablečného octa na křečové žíly

Tuto směs je velmi snadné udělat – je vyrobena z dostupných surovin, které si můžete koupit v každém obchodě se zdravou výživou, ale i v supermarketu.

Složení:

  • ½ šálku nasekané mrkve
  • ½ šálku aloe vera
  • jablečný ocet

První, co musíte udělat, je nasekat mrkev a aloe vera v mixéru. Přimíchejte trochu jablečného octa, až dostanete konzistenčně homogenní směs. Měla by být hustá jako smetana.

Jak jí použít:

Směs použijte na postižené oblasti nohou a pak si dejte nohy nahoru po dobu 30 minut. Po 30 minutách směs na nohou smyjte studenou vodou. Pro dosažení požadovaných výsledků je třeba používat tuto směs každý den.

Pro zlepšení problémů s křečovými žílami je vhodné terapii doplnit o krátké procházky. Pokud trpíte na křečové žíly, je tento lék tím pravým pro vás.

O autorovi

Jana Novotná

Jana Novotná

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

1 Komentář

  • Osobně mám vyzkoušeno, že křečovým žilám se dá velmi účinně předcházet, když si uvědomíme jak celý systém vlastně funguje. Krev je srdcem neustále pumpována do nohou a svou roli hraje samozřejmě i gravitace. Jakmile by měla být odváděna zpět k srdci k novému okysličení je zde problém…zanešené cévy a nedostatečná masáž lýtkovými svaly…Pokud si dokážeme udržet zdravou výstelku cév, tzv. cévní endotel tak si udržíme čisté cévy a krev cirkuluje za podpory svalů zpět k srdci…Tomu napomáhají převážně látky obsažené v červené řepě, brokolici, rukole a vesměs zelené zelenině…Dalším průvodním jevem čištění cév je přirozené snížení krevního tlaku…tohoto efektu se dá docílit i jednoduchými přírodními doplňky…

Zanechte komentář