Dům a zahradaRady a tipy

Kouzelné rostliny, které přičarují do domu štěstí

Pro začátek se zastavíme u Feng Shui, o kterém jste již určitě někdy slyšeli. Jenom ve stručnosti, je to starodávná technika zabývající se umisťováním předmětů do přesně daných míst v domě. Celá specifikace tkví v tom, že tato na první pohled banální věc dokáže ovlivnit tok energie v domě a dokonce se tím zvyšuje pozitivnost a radost.

Dle Feng Shui oplývají rostliny stejnou vlastností jako ostatní anorganické věci, tedy obsahují energii. K tomuto tvrzení se hlásí i věda, neboť potvrdila, že rostliny mají na energii opravdu vliv. NASA sponzorovalo výzkum, jehož konečným poznatkem bylo zjištění, že rostliny mají schopnost zničit nebezpečné toxiny a chemické látky, jenž obsahuje vzduch, čímž se usnadňuje dýchání.

A nyní si uvedeme některé vybrané rostliny a jejich konkrétní pozitivní vliv.

1) Lilie

První rostlina dokazuje, že i pouhé jméno dokáže přinést dobré vibrace. Lilie je překvapivě schopna zneutralizovat toxiny, které se nachází ve vzduchu. Výhodou je, že její pěstování není nijak náročné. A jako bonus nabízí příjemné vzhledové obohacení pro domov.

2) Palmy

Palmy díky svému vzrůstu dokážou rozdělit místnost a dokonce jsou schopny eliminovat formaldehyd a xylet, který je ve vzduchu.

3) Rozmarýn

Klasická bylinka do kuchyně. Kdo by byl řek, že svou příjemnou vůní vyčistí vzduch od toxinů. A dokonce i pouhý přízrak rostliny přinese energii pozitivního rozpoložení a může i zvýšit vaši paměť.

4) Orchidej

Nádherná rostlina uvolňující během noci kyslík, díky čemuž je vhodné umístit ji do ložnice. Absorbuje oxid uhelnatý včetně dalších škodlivých látek. Skvělá vlastnost, která pomáhá s usnutím, a ráno se probudíte doslova nabití energií.

5) Bambus

Bambus patří mezi typické symboly Feng Shui. Údajně prý totiž přináší pozitivní energii včetně prosperity do domova a dokonce zvyšuje energetické hladiny. A jak tuto kouzelnou rostlinku pěstovat? Položte do vody a máte hotovo.

6) Fíkus

Toto je velmi nenáročná rostlina, která vyčistí vzduch a ještě k tomu eliminuje formaldehyc, benzen a amoniak. Je vhodný i k rozdělení prostoru, čemuž vděčí své velikosti a odpovídajícímu tvaru.

7) Africká fialka

Dle Feng Shui je ideální umístit africkou fialku do jihovýchodního rohu domova, čímž zvýšíme své bohatství a finanční situaci.

8) Anglický břečťan

Anglický břečťan vlastní popínavé listy, které během spánku eliminují negativní energii, tudíž je vhodné umístit jej do ložnice. Také může purifikovat ze vzduchu formaldehyd a jiné škodlivé látky.

9) Citrusové rostliny

Citrón, mandarinka či jiná rostlinka tohoto typu symbolizuje prosperitu a zdraví. Jejich typické aroma nádherně zpestří vůni domova.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button