OstatníRady a tipy

Zjistěte, kdy je lepší pít studenou a kdy teplou vodu

Voda, zdroj života, je naším každodenní společníkem. Slyšeli jste ovšem už někdy o tom, že i teplota vody je důležitá? Záleží na tom vůbec, zda pijete vodu teplou či studenou?

Když mluvíme o studené vodě, musíme o ní přemýšlet jako o vodě, která je minimálně o 5 stupňů chladnější, než normální pokojová teplota. Teplá voda je považována zase o 5 stupňů teplejší. Pokud jde o teplotu, ani u jednoho případu se extrémy nedoporučují. Takže pití ledově studené či vařící vody vynechte.

Kdy pít studenou vodu?

Při výkonu

Při fyzické aktivitě tělesná teplota stoupá a pocením se náš organismus snaží ochladit. V tomto případě ztrácíte velké množství tekutin, a proto je nesmírně důležité zase nějaké doplnit. Když budete pít studenou vodu během cvičení, bude vás nejen hydratovat, ale i ochlazovat.

Když máte horečku

Pití studené vody je nejlepší způsob, jak srážet vysoké horečky. Při tomto onemocnění je dostatek tekutin důležitý, jelikož pomáhají v boji proti infekcím a bakteriím. Přidejte do ní trochu citrónu a pár špetek mořské soli a obnovte zdraví svého těla.

Když se snažíte zhubnout

Studená voda urychluje metabolismus a pomáhá spálit i 70 kalorií za den. Ačkoliv nestačí jen popíjet velké množství vody, je dobré vědět, že 8 sklenic vody denně je stejné, jako patnáctiminutová chůze.

Kdy pít horkou vodu

Když máte problémy s trávením

Teplá voda v dopoledních hodinách může udržet správné trávení klidně celý den. Pokud budete pít studenou vodu po jídle, tělo potraviny hůře tráví, ovšem teplá voda tomu napomáhá.

Během detoxikace

Když chcete své tělo zbavit toxinů, je vhodné začít den s vlažnou vodou a několika kapkami citronu. Kromě citronu můžete do vody přidat i okurku, mátu, jablko či skořici, které napomáhají při čistění organismu.

Když vás něco bolí

Pokud vás trápí bolesti hlavy, léčíte lehčí záněty, je lepší pít horkou vodu. Ta stimuluje krevní oběh, a proto dokáže pomoci i ženám, které se potýkají s velkými bolestmi při menstruaci.

Možná jste teď překvapeni, že nezáleží jen na množství přijímané vody, ale také na její teplotě. Znalost, jakou teplotu v určitých situacích preferovat, vám může v budoucnosti pomoci.

Zdroj: yourstylishlife.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button