Ostatní

Muž spočítal, kolik by si jeho žena vydělala za práci v domácnosti

Muž žijící v USA se rozhodl, že spočítá, kolik by si jeho žena vydělala peněz, kdyby čas, který věnuje domácnosti, úklidu a hlídání dětí, věnovala stejné práci v zaměstnání u jiné rodiny. „Přemýšlel jsem o tom, ale nemohli jsme si dovolit chůvu nebo hospodyni, tudíž musela moje žena opustit práci a věnovat se dětem a domácnosti.“

Ženy v domácnosti

Přemýšleli jste někdy, kolik peněz by si vaše žena vydělala za práci, kterou vykonává ve své domácnosti nebo kolik byste museli zaplatit chůvě a hospodyni za stejnou práci? Ženská práce v domácnosti je často nedoceněná a lidé si neuvědomují, kolik času a síly obstarávání domácnosti stojí. Vzpomeňte si jen na celodenní péči o dítě, úklid, vaření, praní a další činnosti, které žena za svůj den zvládne.

1 rok práce v domácnosti

  • Průměrný plat chůvy v USA je přibližně 705 $ za týden, tedy $ 36.660 za rok. V přepočtu to činí 879 840 Kč.
  • Úklid domu činí 50 až $ 100 pokaždé, nebo 5200 $ za rok.
  • Služba „Potraviny do domu“ (člověk, který nakoupí potraviny a přinese vám je domů) – 65 $ pokaždé, 4 krát týdně nebo 13.520 $ ročně.
  • Vaření jednou týdně 240 $ za jednoho nebo 12.480 $ za jeden rok.
  • Finanční asistent (k dispozici rozpočet, placení účtů, atd.) – 15 $ za hodinu, 5 hodin týdně, $ 3900 za rok.
  • Pořádání schůzí (rodinné večeře, atd) – 75 $ za hodinu, 4 hodiny, 3x ročně celkem – 900 $ za rok.
  • Prádelna – $ 25 za týden, $ 1.300 za rok. Celková částka na 1 rok je 73.960 $.

Tyto čísla ukazují, kolik peněz by si žena v USA mohla vydělat stejnou prací, kterou zastává v domácnosti, v jiné rodině, kde by byla zaměstnána. Jedná se o poměrně vysoké částky a ukazují, jak málo jsou ženy za svou práci oceněny. Važte si jich, jelikož všechny práce, které doma vykonávají, provádějí zadarmo pro celou rodinu, pro svého manžela a svoje děti.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button