Ostatní

10 ranních rituálů, které nastartují mysl a podpoří zdraví

Odstartujte váš den některými rituály, které vás donutí k určitým činnostem. Vaše tělo i mysl si tak zvykne na režim, který je pro vaše zdraví velmi přínosný. Zaměřte se ráno na dostatečnou hydrataci těla, pohyb a zdravou snídani. Podívejte se dnes s námi na 10 rituálů, které by pro vás měly být každé ráno nepostradatelné.

Vstávejte ve chvíli, kdy vám zazvoní budík

Jakmile vám zazvoní budík, snažte se vstát, stálé odkládání budíku o 5-10 minut vám příliš spánek neprodlouží. Vyhněte se přemlouvání a snažte se vstát.

Vstávejte každý den ve stejný čas

Naučte své tělo vstávat vždy ve stejný čas a snažte se chodit spát také v přibližně stejný čas. Pro váš organismus je tento rituál velmi zdravý a tělo si navykne na pravidelný režim.

Rychlý strečink

Po vykonání základních hygienických rituálů se protáhněte. Zakružte si hlavou, protáhněte si ruce, nohy, chodidla a prsty u rukou. Uvolněte své svaly a nabuďte tělo na nový pohyb. Protahujte nejvíce vždy část těla, kterou v práci nejvíce zatěžujete.

Hydratace organismu

Ještě před snídaní a následným čajem své tělo hydratujte čistou vodou. Dopřejte mu alespoň sklenici vody, která organismus skvěle probudí a dodá hydrataci, kterou po celou dobu spánku chyběla.

Snídaně

Snažte se snídat opravdu každý den. Pro vaše tělo je snídaně velmi podstatná, doplní ztracenou energii a zasytí na celou část dne. Navíc, když začnete den se zdravou snídaní, pravděpodobně v těchto kolejích povedete celý den. Dejte si rychlé smoothie se semínky a ořechy, ovesnou kaši, celozrnný chleba se zeleninou či míchaná vajíčka se salátem.

Káva nebo džus?

Pokud se snažíte zbavit ranního rituálu pití kávy, začněte ji nahrazovat postupně černým čajem, džusem, až dojdete k vodě s citronem. Ta vás osvěží, hydratuje a látky z citronu na tělo působí podobně jako šálek ranní kávy. Rychle dodá energii a podpoří soustředěnost.

Dopřejte si ranní soustředění

Položte mobilní telefon, vypněte počítač a najděte si místo klidu. Každé ráno si sedněte a pořádně se nadýchněte. Snažte si ráno dopřát pár minut v klidu bez televize, počítače, mobilního telefonu a shonu okolo vás. Procvičovat byste totiž ráno měli nejen své tělo, ale také svou mysl.

Večerní příprava na ráno

Před spaním si připravte také váš outfit na další den. Pomůže vám to od ranního stresu typu, co si vezmu na sebe. Večer si připravte, co by se vám líbilo, ráno to samozřejmě můžete změnit, ale někdy se do svých ranních pocitů strefit můžete. Aby byl váš spánek a probuzení opravdu kvalitní, večer vypněte veškerou elektroniku a snažte se spát v posteli bez notebooku, mobilního telefonu či tabletu. Elektronické vibrace jsou stále kolem vás a bez nich v místnosti bez elektroniky se vám bude spát mnohem lépe. Věřte nám. Místo sledování televize si dopřejte knihu, která vám se spánkem pomůže mnohem rychleji.

Vzhled

Mezi ranní rituály patří také úprava vašeho vzhledu a popravdě na tom není nic špatného nebo povrchního. Pokud se cítíte lépe namalovaní, namalujte se, pokud je vám lépe bez make-up, vyrazte ven ve své přirozené kráse. Pro spokojený den se potřebujete cítit dobře přesně tak, jak chcete my. Oblečení a make-up mohou vaše sebevědomí posílit, ale také mu ublížit. Výběr je jen na vás.

Vstávejte o několik minut dříve

K tomu, abyste všechny své ranní rituály stihli, potřebujete čas. Vstávejte o chvíli dříve než normálně a dopřejte svému tělu a mysli čas na probuzení. Večer si jděte lehnout o 15 minut dříve a ráno získáte čas na vše, co je pro vás důležité.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button