OstatníRady a tipy

Jak si vyrobit modelínu, která není škodlivá pro děti

Modelínu si pravděpodobně pamatujete i vy ze svého dětství. Byla to oblíbená hračka, která rozvíjela kreativitu a jemnou motoriku. Modelína je pro děti velmi důležitou. V dnešní době však mohou průmyslově vyráběné modelíny obsahovat látky, které mohou způsobovat alergické reakce u dětí či způsobovat velké komplikace při požití modelíny. Vyrobte si bezpečnou modelínu doma, která nebude obsahovat žádné chemické látky, umělá aromata a barviva, navíc bude bezlepková. Ukážeme vám, jak na to.

Návod:

  • 1 šálek bezlepkové mouky
  • 1 lžíce vinného kamene
  • 1/2 šálku mořské soli
  • 1/2 šálku horké vody
  • potravinářská barviva
  • 1-2 lžíce olivového oleje
  • 5-8 kapek levandulového esenciálního oleje

Připravte si hrnec, promíchejte v něm mouku, mořskou sůl a vinný kámen. Použít můžete jakýkoliv druh bezlepkové mouky, ať už je to rýžová, kukuřičná, amaranthová či kaštanová, ale doporučujeme rýžovou, díky níž bude modelína pružit. Přidejte olivový olej a horkou vodu. Pokud chcete mít modelínu pouze bílou, nepřidávejte barvivo. Pokud toužíte po barevné modelíně, přidejte potravinářské barvivo v prášku nebo v kapalné podobě. Míchejte, dokud vám nezačne vznikat tužší koule. Sejměte ji z teple a nechte vychladit. Poté si nakapejte levandulový olej do rukou a hněťte kouli, aby se do ní olej zapracoval. Následně dejte modelínu dětem či ji uschovejte v uzavřené nádobě.

Pokud chcete vyrobit modelíny více, stačí dávku zdvojnásobit. Skladujte modelínu v ledničce, aby byla její trvanlivost delší. Pozor, aby tuto domácí modelínu nesnědl váš pes, její vůně ho bude lákat, ale sůl by mu mohla v žaludku vytvořit pěknou paseku.

Levandulový olej

Použít do modelíny můžete i jiný esenciální olej, záleží na vašich preferencích. Levandulový olej však zklidňuje. Uvolňuje se ve chvílích, kdy si s ním teplé ruce hrají. Navíc pečuje o dětské ruce. Není to lepší vyměnit umělá barviva a vůně za bezpečné esenciální oleje a potravinářská barviva? Můžete také barvu modelíny spojit s různými vůněmi, abyste podpořili dětskou představivost a provoněli jejich pokojíček. Žlutá barva modelíny může vonět jako citrony, zelená jako rozmarýn, fialová jako levandule a červená jako plátky růží.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button