KrásaRady a tipy

Avokádo je nejen k jídlu, ale prospívá i pleti

Avokádo patří mezi ovoce, postrádá však jeho sladkost, kterou vám nahradí svými kvalitními rostlinnými tuky a minerálními látkami. Vzhledem k tomu, že je zásadité, je vhodné pro ty, kteří mají problémy s žaludečními vředy.

Vliv na náš organismus

Obsahuje železo, které je dobře vstřebatelné. Do svého jídelníčku by jej tedy měli zařadit ti, kdo mají zvýšenou potřebu železa (adolescenti, těhotné ženy, lidé s anémií). Tuky (kyselina linolová) a fosfolipidy jsou velice důležité pro nervovou soustavu, stejně tak vitamín B6, který podporuje činnost neuronů. Díky velké nutriční hodnotě je vhodné pro dospívající, sportovce a všechny, kteří chtějí zvýšit svoji vitalitu.

Použití v jídelníčku

Vzhledem k tomu, že není sladké ani kyselé, lze jej použít do všech druhů salátů či rostlinných jídel. Díky vysokému obsahu výživných tuků, proteinů, vitamínů a vlákniny představuje velké obohacení našeho jídelníčku. Pokud chcete předejít zčernání dužiny, pokapejte ji citronovou šťávou. Dužinu můžete použít na pečivo místo másla. Pokud avokádo použijete do salátu místo sýra, bude obsahovat méně kalorií i cholesterolu.

Použití v kosmetice

Avokádo má vliv na pleť, která bude rozjasněná a zjemněná, pomáhá při odstraňování viditelných známek únavy.

Maska na obličej:

  • rozmačkaná půlka avokáda
  • šťáva z poloviny citronu
  • 1 lžička olivového oleje

Všechny suroviny řádně promícháme, vzniklou směs dáme vychladit do lednice, poté naneseme na obličej a necháme působit 20 minut.

Maska na suché, poškozené či barvené vlasy:

  • zralé avokádo
  • 1 – 2 lžičky olivového oleje
  • 1 lžička medu, nemusí být (pomáhá například proti roztřepeným konečkům)

Vytvoříme směs, kterou nanášíme na vlhké (nejlépe umyté) vlasy, část ji vmasírujeme do pokožky hlavy, zbytek naneseme až ke konečkům. Vytvoříme zábal s potravinářské fólie a ručníku a necháme působit 20 – 30 minut. Následně smyjeme vlažnou vodou a šamponem.

Péče o chodidla

Naše chodidla nejčastěji trápí suchá a ztvrdlá kůže. Vyzkoušejte na ně zábal.

  • zralé, rozmačkané avokádo
  • 1 vaječný bílek
  • 1 lžíce citronové šťávy
  • hrst ovesných vloček

Suroviny dobře promícháme a vzniklou směs naneseme na chodidla. Necháme působit 15 minut. Můžeme také používat jako masážní přípravek.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button