KrásaPrevenceRady a tipyZdraví

Vyrobte si domácí zubní pastu, která vám uzdraví dásně a vybělí zuby

Ptáte se, proč pastu vyrábět doma, když si ji můžete koupit? Odpověď je jednoduchá. Na zuby se nedostane syntetika, kterou pasty často obsahují.  Na zdravé zuby však nemá vliv jen čisticí prostředek, ale především technika čištění a také strava, kterou konzumujeme. Ta by měla obsahovat především potraviny s vysokým obsahem vitamínu D a K2. Zlepší kvalitu vašich zubů. Vhodné je také vyhýbat se sladkým věcem.

Ingredience pro přípravu

  • 3 lžíce extra panenského kokosového oleje
  • 3 lžíce jedlé sody
  • 15 kapek mátové silice nebo aroma
  • 1 lžíce Neem prášku
  • 1 lžíce xylitolu (pro lepší chuť)

Postup:  Všechny ingredience dáme do malé nádobky a mícháme, dokud se nevytvoří pasta. Tu uložíme do skleněné nádoby, neboť kokosový olej, může v závislosti na venkovní teplotě, ztvrdnout. Pastu používáme třikrát denně. Vaše zuby budou nejen zdravé, ale i bílé. Příznivý vliv bude mít i na vaše dásně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button