Přírodní léčbaZdraví

Vědci se opět spletli, že nám káva škodí. Je tomu právě naopak! Podívejte se na její účinky.

Mnoho lidí ví, že káva chutná dobře a ráno vás probudí. Ale dříve jsme byli často varováni, že káva není zdravá a neměli bychom si jí dopřávat často. Jak se zdá, vědci se opět spletli a po delším zkoumání objevili, že je tomu právě naopak. Káva nabízí řadu výhod pro zdraví, o kterých by jste si měli přečíst.

Některé úžasné výhody tohoto lahodného nápoje.

Káva vás udrží bdělými

Káva je jednou z nejčastějších (a nejbezpečnějších) psychoaktivních léků používaných po celém světě. Zatímco je mnohem bezpečnější, káva stimuluje a povzbuzuje mozek stejným způsobem jako kokain a amfetaminy. Studie naznačují, že káva může důkladně zlepšit výkonnost mozku, včetně paměti a reakčního času.

Ochrana proti rakovině

Některé studie ukázaly, že ti, kteří pravidelně pijí kávu, mohou snížit riziko rakoviny jater přibližně o 40% a rakoviny střev o 15%. Spotřeba kávy může také snížit riziko vzniku dalších nádorových onemocnění, jako je močový měchýř, prsa, endometria a slinivky. Káva je také plná antioxidantů, které pomáhají chránit volné radikály a zabraňovat poškození buněk vašeho těla, které mohou vést k rakovině.

Spalovač tuku

Kofein je dobře známý svou schopností pomáhat zvyšovat metabolismus a zlepšovat schopnost těla spalovat tuky. Je zřejmé, že tento nápoj obsahuje kofein, a proto je to skvělý způsob, jak spalovat kalorie a tuky přirozeně. Snažte se pít vaší kávu černou pro nejvíce výhod.

Snižuje riziko diabetu

Studie ukázaly, že existuje poměrná korelace mezi spotřebou kávy a rizikem diabetu 2. typu. Dokonce i káva bez kofeinu může snížit riziko vzniku cukrovky typu 2 až o 33%. Díky velkému množství chrómu a hořčíku v kávě pomáhá tělu efektivně využívat inzulín. Opět se snažte zabránit tomu, abyste do kávy nadměrně nedávali smetanu nebo cukr.

Chrání mozek

Káva také ukázala, že snižuje riziko vzniku Alzheimerovy nebo Parkinsonovy nemoci. Jedna evropská studie ukázala, že jedinci, kteří konzumovali 3-5 šálků kávy denně, snížili riziko vývoje demence o 65%.

Přítel jater

Zdá se, že káva také pomáhá udržovat zdraví jater a může zpomalit vývoj onemocnění jater. To je zvláště důležité pro osoby žijící s hepatitidou C nebo pro léčbu jaterní cirhózy. Výzkumníci povzbuzovali osoby trpící chronickým onemocněním jater, aby každodenně konzumovaly kávu.

Zlepšuje vaši náladu

Hodně lidí věří, že jim káva pomáhá ráno vstát a naladit se rychleji a lépe na celý den. Studie ukázaly, že ti, kteří pravidelně pijí kávu, mají menší pravděpodobnost deprese. To s největší pravděpodobností souvisí s tím, že káva zvýšila produkci dvou hormonů, serotonin a dopamin.

Zdravé srdce

Nedávné studie ukázaly, že ti, kteří pravidelně konzumují 3-5 šálků kávy denně, představují nižší riziko onemocnění srdce. Další studie spojily spotřebu kávy se sníženým rizikem mrtvice. Zatímco někteří s vysokým krevním tlakem byli varováni, aby zůstali daleko od kávy, tyto stejné studie ukázaly, že nebyly pozorovány žádné negativní vedlejší účinky, pokud jde o krevní tlak, dokud 10 nebo více šálků kávy nebylo konzumováno každý den.

Pravidelná spotřeba kávy může pomoci zlepšit zdraví vaší pokožky, snížit stres a snížit zánět v těle. Někdy dokonce vůně kávy může postačit ke zlepšení vaší nálady a celkového zdraví. Nejenže tento nápoj ochutná lahodně, ale nyní můžete vidět, že je to opravdu skvělá i pro vaše zdraví.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button