Babské radyPřírodní léčba

Promývání úst olejem? Možná trochu nepříjemné, ale velmi účinné

Už jste o této metodě slyšeli? Umí totiž zajistit celkové zdraví dutiny ústní i krásný vzhled našich zubů. Za tu trochu nepříjemnou chuť to určitě stojí.

Jedná se o indickou lidovou recepturu, která je známá už tisíce let. Funguje to velmi jednoduše – pouze se ústa promývají po dobu asi 15 minut lžící jakéhokoliv oleje.

Tato metoda účinně bojuje s příznaky, které souvisí s existencí zubního plaku:

  • zapáchající dech
  • žloutnutí zubů
  • záněty dásní
  • paradentóza
  • zubní kazy

Olej funguje velmi jednoduchým způsobem. Při proplachování úst se v něm zachycují bakterie, které voda ani zubní pasta nedokáže zachytit.

Promývání úst olejem také snižuje vzniku zánětu dásní a paradentózy. Zbavíte se většiny problémů, které za normálních okolností musí řešit váš zubař.

Léčbu olejem je vhodné doplňovat i klasickou péčí s kartáčkem a zubní pastou. Čas od času neuškodí ani ústní voda, která váš dech příjemně osvěží.

Samozřejmostí by také měla být pravidelná preventivní prohlídka u zubního lékaře.

Jaký olej je nejlepší?

V účincích většinou nejsou velké rozdíly, ale významný rozdíl je v chuti oleje. Proto řada lidí preferuje ten kokosový, který chutná docela příjemně.

Navíc se v něm nachází další látky, které čištění zubů podporují – např. kyseliny, které působí antibakteriálně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button