Babské radyKrásaRecepty

5 domácích receptů jak se zbavit zápachu v podpaží

Pocení je sice běžný, ale přesto dost nepříjemný tělesný proces. Nejenže způsobuje značné nepohodlí nám samotným, ale často i našemu okolí, protože – co si budeme říkat – zpocený člověk jednoduše smrdí.

Přesto existuje účinná ochrana proti nadměrnému pocení a především proti zápachu, který pocení obvykle doprovází. Zapomeňte ale na produkty kupované v drogerii nebo lékárně, dejte šanci přírodě! A připravte si zaručeně fungující pomocníky sami doma za zlomek peněz, které byste jinak utratili.

Soda bikarbona

Jedlá soda je často používaná k zachycení zápachu v kuchyni, lednici či na prádle. A stejně funguje i na těle! Recept na výrobu přírodního deodorantu je jednoduchý: smíchejte trochu kukuřičného škrobu se špetkou jedlé sody. Výslednou směs naneste v tenké vrstvě na pokožku a sledujte její skvělé účinky.

Jablečný ocet

Výborně eliminuje množení bakterií, které mají na svědomí vznik zápachu. Připravte si domácí octový rozprašovač smíchání citronové šťávy, vody a jablečného octa. Vzniklou tekutinu si nasprejujte do podpaží. Pozor – kvůli citronu může zanechávat skvrny na černé oblečení. Necháte-li ale tekutinu pořádně zaschnout, tohoto problému se zbavíte.

Olej z čajovníku (tea tree oil)

Recept je snadný – smíchejte růžovou vodu s pár kapkami tea tree oil a tuto směs si naneste do podpaží. Tento olej také skvěle pečuje o pokožku a tak si tento deodorant mohou dovolit i lidé s citlivou pletí.

Peroxid vodíku

Opět postačí smíchat peroxid s pár kapkami růžové vody a vytvořit hustější kaši. Tu pak nanášejte do podpaží dle potřeby. Pozor na bělící účinky peroxidu – pokud máte snědou pleť, může peroxid způsobit nežádoucí zbělení kůže.

Přírodní mýdlo

Skvělou prevencí vzniku zápachu je i používání přírodního mýdla. Zapomeňte na gely z drogerie a vyrobte si vlastní mýdlo nebo si alespoň kupte skutečně přírodní produkt. Nejlepší volbou je například mýdlo z kozího mléka. Recept na výrobu lze najít na internetu nebo jej koupíte v obchodech s přírodní kosmetikou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button