Krása

Jak vyzrát nad tmavými kruhy pod očima? Funguje vitamín E

Ať už jsou kruhy pod očima způsobené nedostatkem spánku, sezónními alergiemi a dalšími příčinami, jedno je jisté. Existuje řada faktorů, které k temným kruhům pod očima přispívají.

Ač je obtížné se s nimi vypořádat, ještě těžší je jejich odstranění. Je to i z toho důvodu, že je pokožka pod očima velmi citlivá a je tedy důležité s touto oblastí zacházet zvlášť opatrně.

Vitamín E je známý pro své zdravotní výhody proti stárnutí a zvlhčování pokožky, ale je to účinný lék i na tmavé zašedlé kruhy pod očima?

Jak to tedy s vitamínem E vlastně je?

Vitamín E dodává vlhkost, což vede k hydratované pokožce. Je uklidňující a snižuje tvorbu vrásek. Díky silným antioxidačním vlastnostem, je vitamín E účinný v boji proti volným radikálům.

Eliminuje také poškození UV zářením a zmírňuje výskyt hyperpigmentace a vrásek pod očima. Olej z vitamínu E je v péči o pleť jako superpotravina. Jedná se o univerzální přísadu, která funguje pro většinu typů pleti – od suché, zralé až po senzitivní pokožku.

Olejové kapsle

Vitamín E v kapslích na olejové bázi, hluboce zvlhčuje pokožku do hloubky a podporuje také regeneraci buněk. Kapsle obvykle obsahují mimo vitamínu E i nosné oleje – jako je sójový olej nebo glycerin. Olej z tobolky můžete aplikovat přímo na pokožku, ale v oblasti očních partiích si dávejte velký pozor…

Použijte velmi malé množství, abyste viděla, jak vaše pokožka zareaguje. Pokud jde o složení oleje, hledejte ty, jenž obsahují stoprocentně čistý vitamín E a organické, neparfémované a nesyntetické složky.

Když je olej kombinován s dalšími organickými látkami jako třeba jojoba nebo avokádo, je to skvělé. Přidané antioxidanty propůjčí pokožce ještě více benefitů. Olej na pleť nanášejte poklepáním prstů, vyhněte se tření.

Krém

Správný je ten, který mimo vitamínu E, vlastní taktéž peptidy podporující produkci kolagenu a kofein – pomáhá snižovat otoky. SPF zase zabraňuje poškození pokožky sluncem. Oční krém by měl být bezpečný pro citlivou pokožku, bez jakékoliv vůně a konkrétně určen na oční okolí.

Variace s mandlovým olejem

Společné používání oleje s vitamínem E a mandlovým olejem v oblasti pod očima, skutečně zesvětlí tmavé kruhy a sníží i otoky.

Jak to? Obě ingredience mají protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Mandlový olej je plný retinolu a vitamínu K – s vitamínem E pomáhá udržovat jemnou a hladkou pokožku pod očima, aniž by došlo k jejímu podráždění a výraznějším barevným změnám.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button