KrásaRady a tipy

V boji s celulitidou by vám mohly pomoci některé éterické oleje

Nevzhedné dolíčky v kůži trápí každou svoji majitelku. Co je způsobuje? Přesná příčina není známá, ale na vznik celulitidy má vliv celá řada faktorů. Mezi jinými je to genetika, dieta, oblečení, životní styl, nedostatek pohybu či kouření. Éterické oleje odstraňují z těla toxiny, které se hromadí v tukových buňkách, pomáhají zvyšovat krevní oběh, tím buňky ískávají více kyslíku.

Jak používat éterické oleje proti celulitidě

Nejlepší způsob je přidat několik kapek do základního oleje (nejčastěji se používá jojobový, mandlový či kokosový) dle svého výběru a vmasírovat krouživými pohyby do pokožky, ideální kartáčkem proti celulitidě. Éterické oleje by neměly být používány na pokožku samostaně, vždy je aplikujte smíchané se základním olejem. Není vhodné používat je dvě hodiny před sluněním, některé nejsou vhodné pro těhotné či kojící a některé by mohly reagovat s užívanými léky. Před jejich použitím se seznamte s jejich účinky.

Některé oleje vhodné při péči proti celulitidě

Rozmarýnový je poměrně populární a díky svým zpevňujícím vlastnostem by mohl být vhodným olejem v boji proti celulitidě.

Lemongras nabízí nádhernou citrusovou vůni. Má povzbuzující i uklidňující účinky. Citronelové terpeny pomáhají odtsraňovat toxiny z těla a zlepšují krevní oběh, zatímco účinky močopudné snižují zadržování tekutin v těle.

Silice z mrkvových semen se získává ze sušených semen mrkve. Bývá často podceňována. Nabízí účinky antiseptické a také je to přírodni diuretikum. Pomáhá zpomalovat procesy stárnutí, udržuje pokožku hydratovanou, pomáhá zesvětlovat strie. Má silné antioxidační a detoxikační vlastnosti, podporuje produkci kolagenu a také krevní oběh. Tento olej lze používat buďto zředěný se základním olejem nebo přímo na pokožku.

Cedrový olej se extrahuje z listů, kůry a plodů pomocí destilace či chemickou cestou. Funguje jako diuretikum a tím napomáhá vyplavování škodlivin z těla. Kromě toho také zmírňuje nervové napětí.

Hořký pomeranč pomáhá zachovat a zvýšit metabolismus. Nabízí protizánětlivé účinky a podporuje detoxikaci organismu.

Mátový olej se získává destilací s vodní párou z kvetoucích vrcholků rostlinek. Nabízí antisepické, regenerační a povzbuzujícíc vlastnosti. Napomáhá při metabolismu tuků, vyšší účinek má v kombinaci s grapefruitovou silicí.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button