Krása

5 zásad, které vám pomohou zbavit se celulitidy

Trápí vás nevzhledně vlnitá kůže? Celulitidu, kterou podle podobnosti nazýváme pomerančovou kůží, postihuje stále více osob. Dříve ji neměli ani naše babičky, dnes trápí i mladé slečny. Co za tím je? Pohodlnější styl života, více volného času, nezdravé stravování, nedostatek pohybu, kouření a konzumace alkoholu. To vše stojí u zrodu nohou, za které se stydíte. V dnešním článku vám přinášíme rady, které vám pomohou se celulitidě preventivně vyhnout či ji postupně odbourat.

Pravidelný pitný režim

celulitidyStále se připomínající pravda, na kterou mnoho žen zapomíná – pravidelně pít, alespoň 2 litry čisté vody za den. Nemáme na mysli ani kávu, ani čaj, tomu se raději vyhýbejte. Pijte čistou vodu bez přísad a zbytečného cukru. Zkuste si vést jeden den pitný deník. Napište si, kdykoliv se za den napijete a kolik vody jste přibližně vypili, abyste na vlastní oči viděli, jak malý přísun vody za den máte.

 

Dostatek pohybu

Pokud již celulitidu máte, sama nezmizí. Začněte se hýbat. Pohyb je úžasnou prevencí proti mnoha onemocněním a také celulitidě. Vyzkoušejte power jógu, pilates či si dopřejte pravidelnou návštěvu bazénu. Pohyb vám stoprocentně pomůže odbourat celulitidu.

Dostatek ovoce a zeleniny

Pokud se chcete celulitidy opravdu zbavit, zapomeňte na sladkosti, brambůrky, tučné potraviny, smažené a potraviny s velkým obsahem soli. Tyto produkty nahraďte ovocem a zeleninou. Tu si dopřávejte klidně 5x denně. Přece jen zelenina a ovoce obsahuje také množství vody.

Zdravý životní styl

Pro odstranění celulitidy a dosažení vaší vytoužené postavy byste měli pozměnit svůj životní styl. Na prvním místě určitě stojí stopka v konzumaci alkoholu a kouření cigaret, dále výběr potravin, dostatek pohybu, ale také relaxace. To vše je základem vašeho života. Pokud se stanete nekuřáci, abstinenti, kteří pravidelně sportují a dopřávají si vyváženou stravu, celý váš život se zlepší a celulitida nebude mít šanci.

celulitidy

Masáže a pravidelná péče

Zapomínat byste neměli ani na pravidelnou péči o vaši pokožku v podobě speciálních krémů či gelů. Vynikající na celulitidu je rozmarýn, skořice či zázvor. Skořice zahřívá pokožku a pomáhá ke spalování tuku, podobně také zázvor. Od celulitidy vám pomůžou pravidelné masáže, které pokožku prokrví a promačkáním bodů dochází k lepšímu průtoku lymfatického systému.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button