KrásaRady a tipy

DIY: Vyrobte si domácí odklakovač na nehty z grapefruitovým olejem

Na dnešním trhu s kosmetikou objevíte nespočet různorodých produktů. Proč však místo průmyslově vyráběné kosmetiky zvolit tu domácí? Jelikož se dnes běžně dostanete k produktům, jako jsou přírodní oleje, esenciální oleje, včelímu vosku, rostlinným práškům apod., není problém si vyrobit svou domácí kosmetiku. Důvodů, proč zvolit právě tu, je mnoho. Nejenže šetříte životní prostředí, jelikož snižujete množství vyráběné kosmetiky, chráníte též zvířata, na kterých je kosmetika testována, ale máte též záruku, že kosmetika neobsahuje nic zbytečného navíc, a naopak obsahuje vše, co by měla. Navíc je výroba domácích kosmetických výrobků zábava a vy se vyhnete mnohým toxinům a uměle vyrobeným látkám. 

Konvenční odlakovač na nehty

Léto je ideální čas na krásnou pedikůru, která obsahuje také namalované nehty lakem. Každý lak na nehty však obsahuje mnoho chemikálií, které se většinou odstraňují odlakovačem, jenž na tom není jinak. Mnoho odlakovačů obsahuje toxické chemikálie, jako je formaldehyd, toluen a ftaláty. Tyto chemikálie se již dlouho nacházejí v běžných odlakovačích. Mohou být však předpokladem pro vznik mnoha zdravotních problémů, pokud jsou často používány a vdechovány. Bavíme se například o rakovině, astmatu či reprodukčních problémech. Jen si vzpomeňte na vůně, které se linou z nehtových salónů. Další běžnou přísadou odlakovačů je aceton. Aceton může být také nebezpečný, jelikož je hořlavý, a dokonce může rozpustit i plast.

Domácí odlakovač na nehty

Vy si však můžete vyrobit vlastní odlakovač na nehty z běžně dostupných přísad, které budou netoxické a odlakovač bude krásně vonět. Jak na to?

čas přípravy: 5 minut

  • 1/3 šálku organického jablečného octa
  • 3 kapky grapefruitového esenciálního oleje
  • 3 kapky pomerančové silice
  • 7 kapek citronového silice
  • 1/3 šálku alkoholu

Začněte tím, že nalijete 1/3 šálku jablečného octa do menší mísy. Jablečný ocet je antibakteriální a pomáhá udržovat nehty čisté a zdravé. Dále přidejte esenciální oleje – grapefruitový, pomerančový a citronový. Všechny tři oleje obsahují kyseliny, které vám pomohou zbavit se nechtěného laku na nehtech. Obsahují však i jiné cenné atributy. Olej z grapefruitu je přírodní antimikrobiální látka. Citronový esenciální oleje preventivně chrání od bakterií a vyživuje pokožku vitamínem C. Navíc obsahuje d-limonen, což je antioxidant, který udržuje nehty zdravé a lesklé. Díky olejům budou navíc nehty po odstranění laku na nehty krásně vonět. Nakonec přidejte alkohol a dobře přísady promíchejte. Používat by se měl isopropylalkohol, který se používá pouze lokálně na nehty.

Použití:

Po smíchání ingrediencí přelijte směs do nádobky, ze které ji budete používat. Skladujte odlakovač v lednici pro prodloužení možné spotřeby. Namočte do roztoku vatový tamponek a odstraňte s ním lak na nehty. Potrvá to samozřejmě déle než u klasického odlakovače. Zkuste také namočit nehty do připravené směsi na dobu 20 sekund a poté odstranit s pomocí vatových tamponků. Následně si ruce omyjte teplou vodou a mýdlem. Nezapomeňte na aplikaci hydratačního krému či kokosového oleje.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button