KrásaRady a tipy

Domácí zubní pasty léčí dutinu ústní, onemocnění dásní a bělí zuby

Krásný úsměv je to, co nás reprezentuje, co zaujme každého člověka. O své zuby pečujeme pravidelným čištěním zubní pastou. Používáte klasické pasty nebo dáváte přednost domácí pastě z přírodních ingrediencí?

Zubní pasta s kurkumou

V dnešní době, kdy je hitem vracet se zpět k domácí přípravě kosmetiky a k původním recepturám, objevujeme byliny, koření a rostliny a jejich léčivé účinky, na které jsme již skrze čas stihli zapomenout. Objevte zubní pastu, jejíž základem je kokosový olej a kurkuma, která má mimo jiné silné účinky na lidský organismus. V tomto případě ani nevadí, pokud trochu pasty spolknete, ba naopak.

Ingredience:

  • 1 lžíce kokosového oleje
  • kurkuma
  • máta peprná

Příprava:

Smíchejte kokosový olej s kurkumou. Pokud přidáte mátu peprnou bude váš dech navíc krásně svěží. Směs použijte stejně jako klasickou zubní pastu.

Be-Your-Own-Dentist-Heal-Cavities-Gum-Disease-And-Whiten-Teeth-With-This-Natural-Homemade-Toothpaste

Kurkuma pro dokonalý úsměv

Kurkuma je vynikajícím prostředkem pro léčbu zánětů, proto je tato pasta vhodná pro všechny, které trápí citlivé zuby či zánět dásní. Kurkuma navíc dokonale zuby vybělí.

Zubní pasta s mořskou solí

  • 3 lžíce kokosového tuku
  • 1 lžička jedlé sody
  • ½ lžičky mořské soli
  • špetka mleté skořice

Všechny ingredience stačí důkladně smíchat a uschovat na denní používání zubní pasty. Mořská sůl vás chrání před vznikem zubního kazu a dezinfikují dutinu ústní.

Pokud si budete připravovat domácí pastu na zuby, myslete vždy především na zdraví vašich zubů. Základem přírodních domácích past může být kokosový či olivový olej, používá se také sádlo či jíl. Důležité je, abyste po vyčištění cítili, že jsou vaše zuby jemné, ale ne citlivé či nijak poškozené.  

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button