Krása

Je vaše péče o pleť správná pro váš věk?

Když přijde na péči o pleť, většina z nás spadá do dvou táborů. Jsou tací, kteří nikdy nemění svou rutinu, neustále používají nevhodný přípravek na čištění pleti a hydratační krém z dob střední školy. Potom je druhá skupina lidí, která udělá cokoli od botoxu po užívání předražených přípravků, aby se zbavili vrásek, které se ještě ani neobjevily.

Jak stárneme, naše pleť se mění. Co fungovalo v našich dvaceti, nám nijak neposlouží ve třiceti, natož ve čtyřiceti. Pokud je cílem udržení mladistvého, svěžího vzhledu i v našich zlatých letech, musíme přizpůsobit režim naší péče o pleť patřičnému počtu svíček na narozeninovém dortu.

Ve dvaceti letech:

  • Nikdy není příliš brzy na aplikaci opalovacího krému na obličej, krk, dekolt a ruce každé ráno. Začněte během puberty nebo kolem dvaceti let. Těch třicet sekund, které věnujete do péče o pleť každé ráno, se projeví v pomalejších projevech stárnutí pokožky.
  • Vytvořte si (a udržujte si) pevnou základní rutinu péče o pleť – skvělý antioxidant pod opalovací krém po ránu, po kterém následuje vynikající hydratační krém. V noci použijte krém s obsahem vitamínu A – například retinol (bez předpisu) nebo tretinoin (s předpisem).
  • Nesnažte se „spravit“ problémy, které neexistují. Pokud je vám 25 a nemáte žádné jemné linky, rozhodně nezačínejte s botoxem, je to pouze ztráta peněz a času. Pokud vůbec, tak začněte v případě, že se nějaké vrásky opravdu objeví, ale nejlepší bude se botoxu úplně vyhnout.

Ve třiceti letech:

  • Pokud jste pořádně nepoužívali opalovací krém, projeví se na vaší pleti radikální změny (více jemných linek, diskolorace pleti, ztráta elasticity). Vaše pleť může začít vypadat matně a vaší novou prioritou by mělo být pravidelné používání peelingu, abyste se zbavili mrtvých kožních buněk.
  • Stále je nutné používat jemné čistící přípravky, pro rozjasnění pleti nejlépe s obsahem hydroxykyselin. Nezanedbávejte na opalovací krém. Pod něj můžete použít vrstvu séra s vitamínem C.
  • V noci je důležité zaměřit se na oblast očí – krém na oči proti zarudnutí, s kofeinem proti zanícení, nebo retinolový pro stavbu kolagenu. Proti vráskám je nejlepší používat retinolový nebo retinoidový krém.

Přes čtyřicet:

  • Kolem čtyřicátého roku se začnou projevovat potíže spojené s hormony – akné a vysoušení před menopauzou.
  • Používejte čistící přípravek na mléčné nebo krémové bázi ráno i večer. Musí být hlavně jemný. Na opravu a ochranu pleti je potřeba používat séra bohatá na antioxidanty jako je vitamín C nebo E, nebo epidermální růstové faktory pro stimulaci produkci kolagenu.
  • V noci je stále důležité hydratovat a používat retinolové krémy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button