Krása

Rozjasněte svou pleť s vitamínem C

Každodenní pracovní ruch může zhoršovat vzhled vaší pleti. Nepomáhá tomu ani nevyvážený jídelníček či špatný pitný režim. Naše pokožka musí každodenně snášet různé počasí od slunečních paprsků, které vyzařují UV záření, po vítr, déšť a jiné. Aby vaše pleť zářila, doporučuje se používat ochranný krém, vyvarovat se kouření a jíst potraviny bohaté na antioxidanty. I tak se ale může stát, že bude vaše pleť šedá a bez života. Vyzkoušejte proto zvýšit dávku vitamínu C.

Něco o vitamínu C

Vitamín C, známý také pod názvem kyselina askobrová, je populární pro posilnění imunity. Jedná se o silný antioxidant, který udržuje vaše tělo bez toxinů. Je zodpovědný za tvorbu kolagenu pod pokožkou a podporuje správné hojení ran (i co se týče jizviček po akné).

Vitamín C také snižuje možné riziko poškození v důsledku slunečního záření a působení UV záření. Uklidňuje pokožku při zarudnutí a vyrážkách a eliminuje vznik jemných linek.

Citron

Citron, jak je známo, obsahuje vysoké množství vitamínu C. Kromě toho je také plny polyfenolů, flavonoidů a bioflavonoidů, které detoxikují tělo a odstraňují volné radikály z organismu. To je vhodné i pro pokožku obličeje, která se pod jejich náporem může jevit jako unavená a bez života.

Přidejte pár kapek citrónové šťávy do čisté vody a popíjete během dne. Pokud nemáte citlivou pokožku, můžete pár kapek citrónu přidat do vody a jemně si jím umýt obličej. Stane-li se vám, že vám vaše pokožka občas reaguje na některé přípravky vyrážkou nebo zarudnutím, citrón raději na pleť neaplikujte.

Bílý čaj

Bílý čaj v těle startuje regenerační procesy. I když neobsahuje vitamím C, je plný polyfenolů, které mají stejně jako vitamín C antioxidační vlastnosti. Každodenní užívání tohoto čaje může být skvělou prevencí proti řadě kožních onemocnění. Bílý čaj můžete pít po celý den, nebo si z něj vytvořit pleťové tonikum. Stačí si jen uvařit silný šálek bílého čaje, aplikovat ho na vatový tampón a čistit jím pleť ráno a večer.

Vyzkoušejte tato dvě pleťová tonika, která jsou čistě přírodní, stojí minimálně korun a zároveň jsou vysoce účinná.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button