KrásaPrevence

Beauty tipy na léto – 1. díl

Léto nás často podporuje o tomu, abychom trávili více času venku a na slunci. Ačkoliv jsou dny teplejší a delší, počasí může také vést k některým nechtěným potížím s krásou.

Jsou tím teď na mysli např. opuchlé oči, zkrabatělé vlasy, spálení od slunce nebo popraskaná pokožka či pocení. Naštěstí se dají podniknout kroky, které vám na kráse neuberou. Jak na ně?

Oteklé oči z alergií

Oteklé oči jsou následkem ochranné reakce. V očích se uvolňuje histamin a ten je může dráždit. Současně i fakt, že je venku tepleji, zhoršuje příznaky a oči vysušuje.

Pomohou vám kapky do očí v podobě antihistaminik. Ke snížení otoku si na oči přiložte sáčky s čajem nebo jen v něčem obalené kostky ledu. Prevenci poskytuje zvlhčování očí. Když je udržíte vlhké, alergeny se nemohou zachytit. Noste i sluneční brýle.

Kudrnaté vlasy od vlhkosti

Slunce, písek, vítr a vlny jsou cestou ke zvlnění vlasů. Jak se tomu vyhnout? Když vlasové folikuly dovolí prostoupit vlhkosti, vaše prameny zvýší objem a někomu se vlasy zkrabatí.

Jak se toho zbavit?

Posilujte přirozenou strukturu vlasů, používejte suché oleje nebo spreje na jejich texturu. Stáhněte si vlasy do culíku a začněte je vyfoukávat do rovna. Lze také narovnat žehličkou na vlasy.

Chcete-li dlouhodobě omezit krepatění vlasů, doporučujeme vám zvolit šampon s hydratačními přísadami, jako je glycerin. Zablokuje vlhkost a utěsní kutikulární vrstvu vlasů, aby nedocházelo ke kroucení.

Dejte pozor na šampony obsahující sírany – zbavují vlasy přírodních olejů. Může k tomu přispět i příliš časté mytí vlasů. Vlasy si myjte tak 2 – 3 x týdně a naplánujte si mezitím i dny bez tepelné úpravy vlasů.

Jinak při úpravě vlasů vždy používejte tepelnou ochranu. Existují produkty, které vlasy dokážou ochránit až do teploty 232 ° C.

Přečtěte si i druhý díl, kde se dozvíte další zajímavé vychytávky!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button