PrevenceTOP 10

10 zdravotních výhod, které skrývá voda s citronem

Mnoho z nás si oblíbilo pití čisté neochucené vody s plátkem citronu či citronovou šťávou. Pít čistou vodou je tou nejzdravější možností, kterou svému tělu můžete dát. Nejenže udržuje vaše tělo dokonale hydratované, ale pomáhá vám odstranit škodlivé toxiny z těla. Spolu s citronem je voda v dokonalé symbióze. Citron osvěží, je bohatý na živiny jako je draslík, železo a vitamíny A, komplex vitamínů B a C, také na pektin. Kromě toho citron obsahuje silné antivirové a antibakteriální látky, které posilují vaši imunitu.

Připravte si vodu s citronem3253450337_845fe75853_z

Každý z vás si může doma připravit úžasný elixír, jakým je voda s citronovou šťávou. Přidat můžete i trochu medu, tím nikdy nic nezkazíte. Nejlepší je tento nápoj pít v ranních hodinách na lačný žaludek. Sami ucítíte příval energie a svěžesti, kterou vám dopřeje jedině citron.

Proč pít vodu s citronem?

Zlepšuje trávení

Měli byste vědět, že citron obsahuje látky, které umí stimulovat tvorbu žluči v játrech. Zlepšuje tedy vaše trávení a odstraňuje nežádoucí toxiny a látky z vašeho těla. Alespoň jednou sklenicí vlažné vody s citronem denně zmírníte příznaky trávení, jako je říhání, nadýmání a pálení žáhy. Citron zlepšuje činnost střev, stimuluje ho a brání průjmům i zácpám.

Pomůže vám zhubnout

Pokud máte v plánu zhubnout, je tento nápoj ideální volbou pro vaše křivky. Citron je bohatý na pektin, díky kterému se cítíte zasycení a bojujete proti pocitu hladu a chuti na sladké. Chuť na sladké rychle zaženete sklenicí vody s citronem a trochou medu. V žaludku se vytvoří alkalická atmosféra.

Čistá pleťlips-468915_960_720

Tím, že si dopřejete každý den vodu s citronem, podpoříte zdravý vzhled vaší pleti. Citron podporuje růst nových buněk a také čistí krev. Je také bohatý na antioxidanty, jako je vitamin C a s pomocí těchto antioxidantů bojuje vaše tělo proti volným radikálům, vznikem vrásek a drobných skvrn na kůži. Kombinace vody, citronu a medu má antibakteriální a regenerační vlastnosti a  posiluje tvorbu kolagenu, který zlepší vzhled vaší pokožky.

Podpora imunitního systému

Voda s obsahem čerstvě vymačkané citronové šťávy je vynikající pro zvýšení vaší obranyschopnosti. Citron je bohatý na vitamin C, který je nepostradatelný pro zvyšování vaší imunity. Pomáhá tedy bojovat proti chřipce a nachlazení.

Zažene zápach z úst

Voda s citronem má mnoho léčivých vlastností a kromě toho také zažene zápach z úst. Čistí ústa a stimuluje tvorbu slin. Tímto způsobem ničí bakterie, které způsobují nepříjemný zápach z úst. Pomůže vám zbavit se bílé vrstvy na jazyku, která je nejsilnější ráno. Tato bílá vrstva na jazyku je složena z bakterií, rozpadající se potravy a podílí se na zápachu z úst.

Vyrovnává hladinu pH

Citron je bohatý na kyselinu askorbovou. Tato kyselina pomáhá ve vašem těle udržovat hladinu pH v rovnováze. Proto můžeme říci, že je citron jedním z nejlepších alkalizačních prostředků pro váš organismus. Pokud chcete eliminovat kyselost a snížit hladinu pH, pak je pro vás vhodné každé ráno vypít vodu s citronem na lačný žaludek. Tímto způsobem také eliminujete obsah kyseliny močové v kloubech, která může být důvodem zánětu a bolesti kloubů.

Dodá vám energii

Vzhledem k vysokému obsahu vitamínu B a C, bílkovin, sacharidů, fosforů a dalších důležitých prvků, je citron považován za jeden z nejlepších přírodních energetických dopingů. Citron okysličuje a hydratuje vaše tělo. Po užití citronu se budete cítit svěže a plní energie.

Léčí infekce krkurefreshment-768743_960_720

Vzhledem k antibakteriálním vlastnostem citronu vám rychle pomůže při léčbě infekce v krku či zánětu mandlí. To znamená, že pravidelnou konzumací vody s citronem předcházíte možnosti případné krční infekce. Konzumace vody s citronem pomáhá při dýchacích potížích Chcete-li urychlit proces hojení nemocného krku, kloktejte teplou citronovou vodu.

Stimuluje vysoký krevní tlak

Tento nápoj je vhodný také pro všechny, kteří trpí vysokým krevním tlakem. Nápoj čistí lymfatický systém a udržuje tělo hydratované. Vzhledem k bohatému obsahu draslíku pomáhá snižovat hladinu stresu, lepšímu spánku, duševní pohodě a tím ovládá i váš krevní tlak.

Čistí močové cesty

Voda s citronem působí jako diuretikum a proto stimuluje tvorbu moči a čistí močové cesty. Upravuje také hodnotu pH v močovém traktu, čímž umírňuje nárůst bakterií. Udržuje bezinfekčnost močových cest.

Dopřejte si vodu s citronem každý den a vaše tělo bude zdravější a vy spokojenější.

 Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button